Milionárske Subaru

Presne jeden milión kilometrov, čo je ekvivalent 25 jázd okolo zemegule, dosiahol hudobník Jerner Jung zo Slovinska na prvej generácii Subaru Forester, ktoré si kúpil na radu svojho kamaráta ešte v roku 1998.
Milionárske Subaru
Jerner, známy aj ako Jerry, si presne pamätá moment, kedy počas jazdy domov do Ľubľany preklikol tachometer na 999.999 km – a zastavil sa: Stále som sledoval prístroje, myslel som si totiž, že sa tachometer automaticky reštartuje na 0 km. Takže som ešte predtým zastal a odfotil ho, keďže som bol presvedčený, že toto mi nikto neuverí. Na moje milé prekvapenie zostal stáť na čísle 999.999.“
Milionárske Subaru
Počas dvoch desaťročí jázd na všemožných typoch ciest a za každého počasia sa Jerryho Forester ani raz nepokazil. Vždy som si dal záležať na pravidelnej údržbe. Auto ešte dnes obsahuje zhruba 70 % pôvodných komponentov.“

K miliónovému Foresteru pribudol do Jerryho garáže pred niekoľkými rokmi ďalší, tentoraz tretej generácie. Na jeho tachometri dnes svieti číslo 150.000 km.

Jerryho ocenil aj prezident a CEO Subaru Europe Masamichi Kudo: „Blahoželáme Jerrymu k tomuto míľniku a teší nás, že sa o svoje Subaru tak dobre staral. Jeho Forester s viac ako miliónom najazdených kilometrov je ďalším dôkazom životnosti našich áut. Sú vyrobené tak, aby vydržali naozaj dlho.“
Milionárske Subaru
Subaru si získalo reputáciu výrobou húževnatých áut, ktoré úspešne odolávajú vplyvu prostredia i času. Viac ako 97 % vozidiel Subaru, predaných v Európe za posledných 10 rokov, je stále na cestách.

Subaru je aj priekopníkom kategórie SUV: ako prvý výrobca uviedlo v roku 1995 na trh crossover Outback. Krátko po ňom, v roku 1997, debutoval Forester ako jedno z prvých kompaktných crossover-SUV, aby spojením najlepších vlastností SUV a osobného auta vytvoril nový segment.

Súčasná, štvrtá generácia Forestera si pripísala najlepšie známky v hodnoteniach bezpečnosti na celom svete. Medzi nimi aj najvyšší, päťhviezdičkový rating za celkovú bezpečnosť v testoch Euro NCAP.

Kombinácia kľúčových technológií Subaru, symetrického pohonu všetkých kolies, boxer motora a asistenta X-mode pre jazdu v teréne dáva najnovšiemu Foresteru na európskom trhu tie najlepšie schopnosti na ťažkých cestách a za každého počasia.

Aktuálny model má ideálne miery a výbavu, nastavenú presne podľa vkusu európskych zákazníkov. Plusom je vysoko kvalitný interiér, priestranná kabína a batožinový priestor so základným objemom 505 litrov.

Subaru vybavilo Forester vylepšenými bezpečnostnými prvkami: asistenčnou technológiou EyeSight, systémom Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD) a pridalo aj kamerový balík Side View Monitor.

SUV modely Subaru predstavujú 87 % predajov značky v Európe. Hoci dnes je najpredávanejším Subaru XV, Forester bol lídrom počas 20 rokov, s viac ako 330.000 predanými vozidlami na starom kontinente od svojho uvedenia v roku 1997.Celosvetovo sa predalo už viac ako 3,7 milióna kusov tohto výnimočného SUV.

Zdroj: MiB