Utajený nový Range Rover Velar

Nový prírastok do rodiny Range Rover zaplní miesto medzi modelmi

Range Rover Evoque a Range Rover Sport. Land Rover s ním posilní svoju pozíciu svetového lídra v segmente SUV. Názov modelu Velar získal podľa prototypov Range Rover z roku 1969. Svetová premiéra je naplánovaná na 7. marca 2017 na ženevskom autosalóne.

 Pôvod prémiových SUV sa datuje do roku 1970, keď automobilka Land Rover uviedla na trh Range Rover. Takmer o polstoročie neskôr duch inovácií prichádza v podobe štvrtého člena rodiny Range Rover, ktorý bude odhalený 7. marca 2017.

Elegantne jednoduchý, vizuálne dokonalý, vybavený najmodernejšími technológiami. To sú hlavné prvky nového modelu Range Rover Velar.

Hlavný dizajnér Land Rover, Gerry McGovern, o novom modeli hovorí: „Range Rover Velar nazývame avantgardným. Stelesňuje nový rozmer pôvabu, modernosti a elegantnosti značky. Range Rover Velar zmení všetko.“ Model Velar je určený pre každú príležitosť, pre každý terén, je vyrobený pokrokovými technológiami z unikátnych odolných materiálov. Stelesňuje tak filozofiu automobilky Land Rover „Above and Beyond“.

Pôvod názvu Velar sa datuje späť k prvým prototypom Range Rover v šesťdesiatych rokoch: priekopníkom luxusného charakteru budúcich modelov triedy SUV. Keď inžinieri Land Rover potrebovali utajiť skutočnú identitu 26 kusov predsériových vozidiel Range Rover, zvolili názov Velar, odvodený od latinského slovesa velare, čo znamená zahaliť alebo zakryť.

Velar prinesie najmodernejší informačno-zábavný systém Touch Pro Duo s dvomi 10-palcovými dotykovými obrazovkami s vysokým rozlíšením (HD), mimoriadne tenké laserové LED svetlomety Matrix, vysúvacie kľučky dverí zapustené do karosérie a leštené prvky medenej farby.

V ponuke je šesť motorizácií, od ekologického 2,0-litrového vznetového motora Ingenium s výkonom 180 koní a vynikajúcou odozvou, až po výkonný kompresorom preplňovaný 3,0-litrový zážihový motor V6 s výkonom 380 koní.