Mistrom Slovenskej republiky sa stal fitness tréner Marek Jastráb

Slovensko má nového Mistra! Najkrajším mužom našej krajiny sa stal 27-ročný Marek Jastráb. Šarmantnému sympaťákovi odovzdal šerpu riaditeľ súťaže Jozef Oklamčák, ktorý je majiteľom licencie pre Slovenskú republiku. Jeho Oklamčák Production spolu s Lombardi Fashion House a fotografom Radoslavom Oreničom majú za sebou náročný výber. 

 

Súťaže krásy nenarušila korona kríza a tak si aj tento zachovali svoj harmonogram. Akurát sa konali v online forme. Presne tak sa uskutočnila aj voľba nového najkrajšieho muža Slovenska.

„V tomto roku to bolo trochu komplikované a všetko sme museli riešiť cez internet a cez sociálne siete. Mistra sme vyberali pomocou videí a fotografií. Dopracovali sme sa k rozhodnutiu, že titul Mister Slovensko získava fitness tréner Marek Jastráb. Som si istý, že sme sa rozhodli správne, pretože spĺňa dôležitú požiadavku, ktorou je harmónia tela a duše,“ vysvetľuje riaditeľ súťaže Jozef Oklamčák.

Novým Mistrom sa stal 27-ročný Marek Jastráb, ktorý pochádza z Myjavy. Meria 188 centimetrov a je dlhoročným športovcom. Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu, hrá futbal a je fitness trénerom. Obľubuje všetky športy a svoje skúsenosti odovzdáva deťom, ktoré trénuje.

„Je to super pocit. Vzhľadom na to, že ma vybrali spomedzi mnohých kandidátov, je to pre mňa radosť a česť. Tentokrát sa všetko robilo online, písali sme si, mali sme online rozhovory. Chcem ešte popracovať na svojich nedostatkoch. Mám v pláne zlepšiť sa v angličtine a dostal som aj úžasnú úlohu – trochu pribrať,“ hovorí s úsmevom Marek Jastráb.

Šerpu novému Mistrovi odovzdal Jozef Oklamčák. Na ošerpovaní nechýbal ani módny tvorca Jozef Grondžák z Lombardi Fashion House.

„Obliekať pánov do súťaže Mister Slovenskej republiky je pre nás, ako tvorcov pánskej módy, vždy veľká česť. S agentúrou Oklamčák production a fotografom Radoslavom Oreničom spolupracujeme už niekoľko rokov. Víťaz slovenského kola následne putuje na medzinárodné súťaže, kde reprezentuje Slovensko, ale zároveň aj našu značku Lombardi a Bados. Styling mu pripravujeme hlavne na galavečer, ale aj na ostatné disciplíny súťaže podľa potreby,“ prezradil Jozef Grondžák.

Špecialistom na fotenie Mistrov je slovenský profesionálny fotograf Radoslav Orenič, ktorý nafotil všetkých najkrajších mužov našej krajiny. Za sebou má aj fotenie aktuálneho Mistra Mareka Jastraba.

„Fotenie Mistra je pre mňa veľká zodpovednosť. Snažím sa zachytiť portrétovú fotografiu, módnu fotografiu a v neposlednom rade postavu, ktorá musí zodpovedať požadovaným kritériám. Keďže z Mistra sa stáva verejná osobnosť, na fotení musíme pripraviť portfólio pre sociálne siete a média,“ konštatuje fotograf Radoslav Orenič.

Správny Mister musí mať charizmu, vypracovanú postavu a dobré znalosti jazykov. To všetko spĺňa nový Mister, ktorý bude reprezentovať Slovenskú republiku na svetovej prestížnej súťaži Mister Supranational na jar budúceho roka.

To, že má Slovensko krásnych mužov, je nespochybniteľné. Peter Menky vyhral Mistra Slovenska v roku 2009 a následne zvíťazil v súťaži modelov Manhunt International na Taiwane. Stal sa tak vôbec prvým Slovákom s titulom z celosvetovej súťaže. Model, fitness tréner a moderátor Martin Šmahel zvíťazil v československej súťaži Muž roka 2008 a následne sa zúčastnil na súťaži Manhunt International, kde obsadil piate miesto. Piatym najkrajším mužom na svete je aj Ján Haraslín, ktorého v thajskom Bangkoku vybrali na finále Mister International. Minuloročným víťazom bol Tomáš Kucuk, ktorý Slovenskú republiku reprezentoval na svetovej súťaži Mister Supranational 2019 v Poľsku.

 Zdroj: Nora Krchňáková