Montblanc zložil poctu velikánovi svetovej literatúry

V rámci štvorstého výročia Shakespearoveho úmrtia vydáva Montblanc mimoriadnu kolekciu písacích potrieb. Farebnosť unikátnej zbierky, ktorá oslavuje geniálneho spisovateľa, básnika a herca, je dokonalým odrazom rozmanitosti a bohatstva autorovho jazyka.

Zlaté detaily stelesňujú odkaz na jeho najznámejšie hry: ruže a dýka symbolizujú Romea a Júliu, lebka Hamleta, dve šachové figúrky kráľa Leara, erb Henryho V., koruna Macbetha, mrak Búrku a vavrínový veniec Caesara. Zlatý krúžok na klipe pera pripomína Shakespearovu náušnicu zvečnenú na Chandosovskej malbe, najznámejšom portréte slávneho umelca.

Špeciálna edícia je k dispozícii taktiež v čierno-bielom prevedení odkazujúcom na farby vlajok, ktoré boli na londýnskom divadle Globe vyvesované v závislosti na žánre, ktorý bol akurát na programe. Biela prišla k slovu, pokiaľ sa hrala komédia, čierna bola vyvesená, keď išlo o tragédie. Na aké detaily sa môžete u tejto edície tešiť? Lesklé biele telo pera zdobí motív Shakespearovho písacieho brčka, vrchol osembokého čierneho viečka potom korunuje hviezdička Montblanc v prevedení z čiernej a bielej ušľachtilej živice zasadená do štylizovanej strechy divadla Globe. Na boku viečka je gravírovaný Shakespearov podpis a klip pera zdobí zlatý krúžok inšpirovaný Shakespearovou náušnicou. Krúžok na tele pera je embosovaný symbolmi jednotlivých divadelných hier, zatiaľ čo na ručne brúsenom hrote pera z rýdzeho zlata je gravírovaný motív hľadiska divadla Globe.

V špeciálnej edícii je k dispozícii plniace pero (950 eur), prepisovacia tužka (740 eur) a roler (795 eur).Montblanc (2)

 

Text: Martin Benkovič, foto: archív LPM