Na karavan je ešte stále čas! Zájdite si na jarmoky a stretnutie karavanistov

Hoci je tohtoročná dovolenková sezóna v nenávratne, ešte stále nie je čas vystúpiť z karavanu! Využite babie leto a vydajte sa za krásami prírody alebo na niektorý z množstva jesenných jarmokov.

Mnohí karavanisti majú radšej skorú jeseň, než obdobie letných prázdnin. „Kempy už nie sú preplnené, na turistických chodníkoch už nie sú tlačenice, otravný hmyz nie je a počasie je príjemné vo dne a ešte stále aj v noci. Ak nemáte čas hľadať ubytovanie, požičajte si karavan a vyrazte na výlet, na ktorý vaše deti len tak nezabudnú,“ odporúča Ing. Zoltán Prehodamajiteľ požičovne obytných vozidiel a prívesov Caravan Centrum Slovakia.

Predĺžte si leto pri vode
Komu sa cnie za letom, ešte stále môže využiť autokempy pri termálnych kúpaliskách resp. aquaparkoch ako sú napríklad v Senci, Dunajskej Strede, na Oraviciach, pri Liptovskej Mare či na Morave alebo v neďalekom Maďarsku.

Karavanom na jarmok
Veľmi praktické je ísť karavanom na jarmok. Auto je zaparkované, ubytovanie zabezpečené a vy si jarmoku užijete jedlo aj pitie, čo hrdlo ráči. Už začiatkom októbra sa môžete nechať zlákať na Dni klobás a tradičných špecialít v Podhájskej alebo na Šarkaniádu v Nitre, 13. októbra na Polievkový festival do Košíc a koncom októbra na Dobšinského rozprávkový Gemer do Rimavskej Soboty, na Duchov a svetielka na hrade na Modrom Kameni či na Strašidlá na Smolenickom zámku.

Zdroj: Katarína D.