Najlepšia ochrana pred škodovými udalosťami: Online dostupné PZP poistenie

BLACKWHITEPAILYN/Shutterstock.com

Na ceste pri prevádzke motorového vozidla sa môže vyskytnúť množstvo nástrah s hrozivými následkami. Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla – je preto v našej krajine zo zákona povinné. Dôvod povinnosti uzavrieť tento typ krytia je zrejmý: poistenie by malo chrániť viaceré a väčšinou tretie osoby.

 

Dobrou správou je, že pre vybavenie tohto typu poistenia už nemusíte behať po kamenných prevádzkach pobočiek, ale všetko vybavíte z pohodlia domu. Či už teda používate svoje auto na rýchlu prepravu tovaru alebo svojej osoby do práce a školy, výber tohto poistenia by ste nemali podceniť.

 

Poistenie, ktoré chráni a myslí nielen na vaše úspory

Vami zvolené a kompletné PZP poistenie sa zodpovednosťou vzťahuje na vodiča auta aj na vás ako vlastníka. Kedykoľvek poškodíte tretie strany ako vodič alebo majiteľ – musíte zaplatiť náhradu. Zo zákona ste teda povinný zaplatiť náhradu škody spôsobenú tretej strane, na čo nemusíte mať aktuálne dosť finančných prostriedkov.

Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla je poistením, ktoré myslí na váš rozpočet, pretože mnohé škody spôsobené nehodou môže uhradiť za vás.

Znamená to, že ak zaviníte nehodu, poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla kryje škodu spôsobenú treťou osobou. Z tohto povinného poistenia sa potom uhrádzajú napríklad náklady na opravu cudzieho auta.

Toto povinné zmluvné poistenie však neprepláca škody na vašom vlastnom vozidle. Na tieto potreby je vhodné zvoliť si doplnkové poistenie čiastočne komplexné alebo jedno úplne komplexné, ktoré však nie je povinným poistením.

mojo cp/Shutterstock.com


Jednoduchá PZP kalkulačka na výber najlepšieho krytia

Aby ste mohli vôbec vstúpiť so svojím autom na vozovku, musíte mať uzatvorené spomínané PZP poistenie. Jeho výber vám však môže komplikovať viacero faktorov. Zlé počasie pri ceste do pobočky poisťovne. Veľa práce, pri ktorej nemáte voľno na návštevu poisťovne v čase jej otváracích hodín a široká ponuka poisťovní, u ktorých vám nie sú známe všetky poskytované výhody, čím môžete pri nesprávnom výbere poistenia poriadne preplatiť.

Všetky tieto negatívne faktory je však možné eliminovať a odstrániť tým, že na výber toho najlepšieho povinného zmluvného poistenia auta použijete dostupnú a veľmi jednoduchú PZP kalkulačku. Po zadaní potrebných parametrov do šikovného online nástroja sa môžete dostať k základnému krytiu bez zbytočných starostí, straty času aj peňazí.

Zdroj obrázkov:

  1. BLACKWHITEPAILYN/Shutterstock.com
  2. mojo cp/Shutterstock.com