Najlepšie slúchadlá na svete – SENNHEISER ORPHEUS

Sennheiser oznámil nástup nového modelu najlepších slúchadiel na svete. Ich cena je rovnako závratná ako ich zvuk – stoja presne 50 000 eur.
 
Pre prvý model platilo označenie „Najlepšie slúchadlá na svete“ celých 24 rokov, a keďže ich bolo vyrobených len limitované množstvo 300 kusov, ich cena neustále stúpala.

Novo predstavený nástupca patrí konštrukčne opäť do skupiny elektrostatických slúchadiel, tentokrát s membránou s povrchom vytvoreným naparovanou platinovou vrstvičkou. Elektródy elektrostatického systému sú vyrobené z pozlátenej keramiky. To všetko, vrátane D/A prevodníka, je zabudované do bloku z granulovaného Carrarského mramoru. Slúchadlá Orpheus (vrátane zosilňovača) sú vyrobené zo 6 000 súčiastok, z ktorých každá bola špeciálne vyberaná, premeraná a skontrolovaná. Srdcom zosilňovača je osem elektróniek, ktoré spracovávajú zvukový signál.

V konštrukcii nových slúchadiel Orfeus je unikátne, že vzdialenosť, po ktorej prúdi signál vo vysokom napätí od zosilňovača k statorom systému slúchadiel, je menej ako jeden centimeter. Prívodný kábel obsahuje osem vodičov z bezkyslíkatej medi pokovenej striebrom. Zmena napätia prebieha priamo v slúchadlách, čo znamená, že je k dispozícii vysoký impulz výkonu v bezprostrednej blízkosti jeho vyžiarenia. Výsledkom je zvuk so svetovo najnižším skreslením – THD (Total Harmonic Distortion) – menej než 0,01 %, čo znamená, že tieto slúchadlá prehrávajú s väčšou presnosťou než akýkoľvek iný elektronický komponent na svete. Unikátny reprodukčný systém je schopný zahrať zvuk v rozpätí od 8 Hz do 100 kHz. Vďaka mnohým patentovaným technológiám je hudba tak brilantná, akoby poslucháč počúval priamo v koncertnej sieni, či v štúdiu.