Najlepšie spôsoby, ako sa pripraviť na začiatok poľovníckej sezóny

Zdroj obrázka: K_E_N/Shutterstock.com

Keďže sezóna lovu je za rohom, príprava výstroja a usporiadanie vecí na deň otvorenia je pre mnohých poľovníkov veľmi očakávaným časom. Aby ste sa na túto udalosť pripravili čo najlepšie a zožali úspech, postupujte podľa nasledujúcich tipov, ako si zorganizovať a urobiť z privítania sezóny príjemný deň.

 

Pripravte si poľovnícke oblečenie

Uistite sa, že vaše nové poľovnícke oblečenie je v poriadku, vrátane požadovaných položiek, ako sú farebné vesty, štítky, licencie a poľovnícke tašky. Rovnako si aj z dôvodu bezpečnosti prekontrolujte dostupné zbrane, na ktorých ovládanie a použitie v prírode máte oprávnenie.

Preskúmajte lovné miesta

V tomto smere by ste si mali byť vedomí znalosti hraníc súkromných pozemkov. Urobte si prieskum, aby ste vedeli, aký pozemok je otvorený pre verejnosť. Ak máte priateľov, ktorí sú vášnivými lovcami, využite ich znalosti na najlepších miestnych miestach, aby ste ich našli.

Preskúmať cieľové miesto poľovačky sa vám vyplatí aj z hľadiska charakteru terénu, po ktorom sa budete pohybovať. V kritických podmienkach vám pri love môže dobre poslúžiť kvalitná termovízia.

Preverte si strelné zbrane a zásobte sa muníciou

Predtým, ako vyrazíte a urobíte svoj prvý výstrel v teréne, uistite sa, že vaša strelná zbraň je pripravená a strelivo je zásobené a pripravené. Ak si nie ste istí, aké strelivo potrebujete, alebo máte otázky týkajúce sa čistenia strelnej zbrane, vydajte sa za skúseným odborníkom alebo do predajne s poľovníckymi potrebami.

Pri ceste do terénu autom si nezabudnite umiestniť zbrane a zvyšné poľovnícke potreby bezpečne do vaničiek do kufra auta, kde sa nepoškodia a nebudú zároveň ohrozovať pri ceste vaše životy.

Zdroj obrázka: K_E_N/Shutterstock.com