NÁVŠTEVNÍKOM AVIONU PORADIA DESIATKY ODBORNÍKOV NA FESTIVALE 5 MINÚT PRE ZDRAVIE

5 minút pre zdravie

Aký je váš cholesterol? Poznáte svoje BMI? Viete, koľko CO vydychujú fajčiari a koľko nefajčiari? Ako vplýva stres na mozog? Čo je syndróm bieleho plášťa? A ďalšie zaujímavosti sa dozvedia návštevníci na najväčšom workshope o zdraví a prevencii chorôb pre celú rodinu 5 MINÚT PRE ZDRAVIE v nákupnom centre AVION v Bratislave. Návštevníkom sa budú v najväčšom nákupnom centre na Slovensku v sobotu 22. septembra 2018 od 10.00 hod. do 19.00 hod. venovať medici zo Spolku medikov SZU spolu s partnerskými organizáciami. 

Spolok medikov SZU v spolupráci s OMRON, spoločnosťou KOMPAVA a ďalšími partnermi pripravili na tohtoročné edukačné podujatie v AVIONE zaujímavé témy. Tento ročník projektu 5 MINÚT PRE ZDRAVIE je orientovaný priamo na pacienta. Vďaka prijatiu pozvania hneď niekoľkých významných pacientskych organizácií sa na jednom mieste stretnú nielen lekári, medici, odborná verejnosť, ale aj samotní pacienti, ktorí 5 minút pre zdraviesi vyskúšali boj o zdravie.

Projekt 5 minút pre zdravie patrí k najnavštevovanejším eventom v našom centre. Je to príležitosť, keď návštevníci AVIONU môžu v príjemnej atmosfére položiť odborníkom otázky o zdraví, na ktoré nepoznajú odpovede. Program bude bohatý nielen pre dospelých, ale aj pre deti, ktoré sa napríklad naučia, ako si správne čistiť zúbky či nebáť sa lekárov,“ prezradila Katarína Michaliaková, marketingová manažérka AVIONU v Bratislave.

Odborníci budú merať základné profily glykémie, cholesterolu, pomeru tuku v tele pomocou BMI váhy a mnohých iných ukazovateľov telesnej vitálnej kondície. Dôležitou témou bude aj vzdelávame o dostatočnom spánku, oddychu tela aj mysle. Pre prípadné neurologické bolesti hlavy, migrény či bolesti krčnej chrbtice bude k dispozícii poradňa s lekárom neurológom.

Aký je program festivalu 5 minút pre zdravie v AVIONE?
Pre najmenších:

  • ako správne čistiť zúbky,
  • ako sa zbaviť syndrómu bieleho plášťa,
  • základy stavby ľudského tela hravou formou pomocou plyšového medveďa.

Pre dospelákov:

  • Projekt FajčeNIE – škodlivé účinky fajčenia a cigaretového dymu na organizmus. Meranie pomeru CO vo vydychovanom vzduchu v porovnaní s nefajčiarmi.
  • SCORA (Standing Committee on Sexual and Reproductive Health including HIV/AIDS) – edukácia žien o dôležitosti samovyšetrenia prsníkov, edukácia mužov pri vyšetrení semenníkov.
  • EUROPACOLON – téma rakoviny hrubého čreva a rakoviny lymfatických uzlín, vzájomná pomoc a podpora pacientov trpiacich týmto ochorením. Šírenie informácií o možnostiach Národného registra kostnej drene, ktorý prispieva ku skvalitneniu života mnohých pacientov.
  • Merania základných profilov glykémie, cholesterolu, pomeru tuku v tele pomocou BMI váhy a mnohých iných ukazovateľov telesnej vitálnej kondície.
  • Konzultácia s diabetologičkou na tému správna a vyvážená strava, zdravá životospráva.
  • Konzultácia s trénerom a fyzioterapeutom na tému pohybový aparát.
  • Ako správne poskytnúť prvú pomoc doma či vonku – výučbu pripravila Katedra urgentnej medicíny SZU.

Viac informácií nájdete:https://www.facebook.com/events/2100156913567287/