Nechceli by ste hodinky od Ironmana? Budú v aukcii!

Spoločnosť Phillips sa rozhodla dať do aukcie hodinky Urwerk UR-110 RG, ktoré si zahrali vo filme Iron Man. Na ruke ich nosil sám Robert Downey Jr., alias Tony Stark.

Ten sa taktiež podieľal na ich tvorbe a výbere. Trval na tom, aby boli upravené do verzie ružového zlata UR-110, ktoré lepšie korešpondovalo s kostýmom, ktorý postava mala na sebe. Robert Downey Jr. je nadšenec a zberateľ mechanických hodiniek a tak to pre neho bolo radosťou spolupracovať na úprave modelu pre nakrúcanie.

Zaujímavé taktiež je, že z počiatku výrobca neveril tomu, že by slávny herec myslel vážne, že majú hodinky zladiť s oblečením postavy Tonyho Starka. Až keď ich osobne kontaktoval Robert Downey Jr., tak si uvedomili, o akú významnú zákazku sa jedná. Na základe toho tlačový hovorca spoločnosti Urwerk osobne cestoval z Ženevy do štúdia Pinewood Studios v Los Angeles, aby odovzdal špeciálnu zásielku v poriadku.

Aukcia hodiniek z filmu Iron Man sa uskutoční 12. mája v aukčnej sieni hotela La Reserve v Ženeve a budú ponúkané v originálnej krabici s dokumentmi oprávňujúcimi k bezplatnému servisu. Herec a firma Urwerk sa rozhodli darovať výťažok z predaja spoločnosti Manusodany, neziskovej organizácii, ktorá financuje rozvojové projekty pre znevýhodnené osoby na Haiti.