Nedá sa vám ísť do posilňovne? Zacvičte si doma a využite veci okolo seba

Zdroj obrázku: Rido / Shutterstock.com

Niektoré dni sú príliš hektické na to, aby sme si dokázali nájsť čas na nejakú športovú aktivitu. Ak si aj čas nájdeme, nie vždy máme dostatok energie po celom dni ísť si von zabehať alebo zacvičiť. Zacvičiť si však môžete aj doma. Nemusíte nikam chodiť a stačiť vám bude aj to, čo nájdete v domácnosti. Čo všetko môžete využiť a nič vás to stáť nebude?

 

K cvičeniu toho nebudete potrebovať veľa, pretože využijete to, čo už doma máte a cvičiť budete s vlastnou váhou. Stačí vám pár desiatok minút a vy sa budete cítiť dobre, že ste spravili niečo pre svoje telo.

Aký nábytok môžete využiť na cvičenie?

Využite k cvičeniu stoličky aj kreslá

Svoju obývačku viete veľmi rýchlo premeniť na jednoduché fitness centrum. Využite napríklad kreslá. Ak začnete cvičiť od vrchnej časti tela, môžete začať klikmi. Nohy vyložte na kreslo alebo stoličku, ruky položte na zem a začnite ohýbať lakte. Spraviť to môžete aj opačne – nohy nechajte na zemi a ruky vyložte na kreslo či stoličku.

Ak si chcete zacvičiť aj niečo, čím posilníte nohy, môžete začať obyčajnými drepmi. Zadok budete tlačiť dole pokiaľ ním nenarazíte na kreslo. Následne sa opäť postavíte a cvik zopakujete.

Aj známe „lunges“ alebo výpady sa dajú robiť pomocou kresla. Otočte sa chrbtom ku kreslu, jednu nohu naň vyložte, druhú nechajte na zemi. V pravidelných opakovaniach smerujte svoje vyložené koleno smerom dole.

 

Zužitkujte pri cvičení všetko okolo seba

Využiť môžete aj väčší nábytok, ktorý sa v obývačke nachádza. Napríklad komody viete rovnako využiť na kliky. Pri týchto klikoch však budete mať nohy na zemi a ruky vyložené na komode. Komody sa dajú využiť aj pri naťahovacích cvikoch, tzv. „stretchingu“. Postavte sa pred komodu a jednu ruku na ňu vyložte. Potom sa opatrne obráťte celým telom na opačnú stranu. Na komodu si môžete vyložiť nohu a ponaťahovať tak svaly.

Ak cvičíte večer po západe slnka, nezabudnite cvičiť v dobre osvetlenej miestnosti. Práve svietidlá vám pomôžu vidieť, ako robíte daný cvik. Vďaka nim uvidíte či vám niekde nehrozí úder, alebo pád.

Zdroj obrázku: Rido / Shutterstock.com