Nerezové drezy ako základ kvalitnej kuchynskej linky

Kuchyňa už nie je len miestom, kde sa pripravujú jedlá či sa konzumujú, stále sa však väčšina činností točí okolo práce v nej. Okrem kuchynskej linky treba myslieť aj na kvalitný drez, aby ste tento priestor mohli naozaj využívať naplno.

 

Pri kuchynských drezoch je dôležité myslieť na ich konštrukciu, materiál či hĺbku. Veľmi populárne sú napríklad nerezové drezy.

Nadčasové nerezové drezy

Najväčšími výhodami je ľahké umývanie, praktickosť či vysoká odolnosť. Nie len v našich končinách ide o najrozšírenejšie prevedenie drezov. Poteší dobrá odolnosť proti chemickým prostriedkom či korózii. Popularite sa tešia aj kvôli ich nadčasovej estetike, ktorá len tak nevyjde z módy. Neutrálne zafarbenie sa hodí do väčšiny kuchýň, luxusných aj tých jednoduchších.

Mnohí oceňujú aj hygienickú nezávadnosť. Pri povrchových úpravách sa medze nekladú, vsadiť môžete napríklad na lesklý či hladký nerez – profilový je odolnejší voči škrabancom. Pozor ale na hrúbku ocele, aby sa vám dostalo dostatočnej tuhosti a pevnosti.

Pri ich výbere dbajte na to, pre aké typy montáži sú vyrobené. Na trhu môžete nájsť tie do roviny s pracovnou doskou, na pracovnú dosku, pod pracovnú dosku či pre celoplošnú alebo presahovú montáž. Pri starších modeloch vás môže limitovať menšia hrúbka plechu, pri ktorej môžete evidovať aj vyššiu hlučnosť.

 

Vsaďte na značku Franke

Vyhľadávaným typom drezov sú tie od značky Franke. Zákazníci pri nich oceňujú kvalitu aj komfort. Ide o jedného z najväčších výrobcov, dnes ich výrobky môžete nájsť aj na slovenskom trhu. Možnosťou je aj obojstranné zabudovanie pri cenovej dostupnosti, čo nie je obvyklým javom.

Medzi ich znaky patrí veľkoleposť, vysoká odolnosť a maximálny komfort. Pri ich nákupe myslite aj na vhodný dávkovač saponátu resp. iných umývacích prostriedkov. Franke drezy sú dobrou cestou, ktorou dokážete vyťažiť z kuchynskej linky to najlepšie.

Zdroj foto: All About Space / Shutterstock.com