Neviete, ako si jednoducho vytvoriť útulný priestor na bývanie?

Zdroj obrázka: Followtheflow/Shutterstock.com

Či už máte malý útulný alebo väčší obývací priestor, určite túžite po jeho esteticky krásnom, no pritom plne funkčnom využití, ktoré vám zároveň vytvára ideálne podmienky na pohodlie. Nemusíte sa obávať, že vás naplnenie tohto cieľa oberie o vzácny čas a peniaze. Pomocou niekoľkých jednoduchých techník môžete faktor útulnosti umocniť a vytvoriť priestor, ktorý je ideálny na bývanie.

 

Pokračujte v čítaní a zistíte, ako na to.

Držte sa jemných zemitých tónov

Každý dobrý interiérový dizajnér vám povie, že teplé zemité tóny sú kľúčom k tomu, aby ste sa v akomkoľvek priestore cítili príjemne. Ak máte väčší priestor, môžu byť odtiene tmavšie. V stiesnenejších priestoroch zvoľte hlbšiu béžovú alebo svetloružovú, aby ste interiéru dodali teplo bez toho, aby to pôsobilo príliš chladne a nudne.

Pohrajte sa s vrstvením textilu

Vrstvy príjemne mäkkého textilu sú skvelé na to, aby navodili tú správnu atmosféru pohodlnej obývačky alebo spálne. Aj vďaka jednoduchým, no vhodne zvoleným textíliám bude váš priestor krásny a zároveň útulný.

Vankúše, deky, závesy a prikrývky, to všetko môžete s pomocou správne zvoleného a vrstveného textilu využiť v prospech maximálneho interiérového komfortu. Pozor však na to, ak si vyberáte látky so vzorom a potlačou. Tu treba myslieť na vzájomnú harmóniu a kombinácie, ktoré spolu ladia.

Myslite na správnu vôňu a atmosféru

Vôňa zohráva pri vytváraní nápadov na pokojnú a útulnú obývaciu izbu veľkú úlohu. Výrazné dubové alebo voskové vône, ktoré vydávajú oheň alebo sviečky, naplnia miestnosť príjemnou atmosférou, vďaka čomu bude priestor pôsobiť intímnejšie.

Dokonca môže správna aromaterapia pomôcť dodať vašej obývačke viac osobnosti. Ak nemáte oheň alebo nie ste fanúšikom sviečok, vyberte si typickú vôňu s najlepšou domácou vôňou od trstinových difuzérov až po izbové spreje.

Ešte dôležitejšie pritom všetkom je, aby ste pravidelne interiér vetrali a vpustili dnu čerstvý vzduch, ktorý bude vďaka pevným sieťam proti hmyzu bez neželaných návštev.

Vyberte do interiéru správne osvetlenie

Pri vytváraní nápadov na útulnú obývačku je potrebné pamätať na dve kľúčové veci, a to sú nielen textúry, ale aj osvetlenie. Oboje sa dá dosiahnuť s relatívne malým rozpočtom. Či už ide o veľký alebo malý priestor, správne nápady na osvetlenie obývacej izby môžu vytvoriť jemnejší a intímnejší pocit, ktorý vás dostane do nálady.

Stolové lampy umiestnené na príručných stolíkoch a príborníkoch poskytujú atmosféru a funkčné osvetlenie jednotlivých častí priestoru.  Zatiaľ čo stojacie lampy nad hlavou môžu vytvárať príjemné tóny teplého svetla, osvetľujúce tiché kúty. Ešte lepšie bude, ak si vyberiete stmievateľné osvetlenie, aby ste si ho mohli prispôsobiť podľa nálady.

Pevne veríme, že aj vďaka týmto jednoduchým krokom si vytvoríte vo svojom interiéri tú správnu náladu.

Zdroj obrázka: Followtheflow/Shutterstock.com