Obľúbená talianska reštaurácia Vapiano už aj na Slovensku!

Kto by nemal rád domácu pastu, pizzu, čerstvé šťavnaté šaláty a ikonické talianske dezerty? Neformálna reštaurácia Vapiano, ktorá 24.novembra otvorila v obchodnom centre NIVY svoju prvú slovenskú prevádzku, posúva zážitok z talianskej kuchyne na úplne novú úroveň. Živá, uvoľnená atmosféra, veľkorysé drevené stoly s čerstvými bylinkami, pohodlné sedenie okolo živého olivovníka, ktorý je symbolom Vapiana a evokuje taliansku Piazzu – to všetko dotvára jedinečné DNA obľúbenej gastronomickej značky. A to sme ešte nespomenuli samotné jedlo!

 

Čerstvá pasta v Bratislave?

Pasta, cesto na pizzu, polievky, šaláty a typické talianske dezerty pripravujú vo Vapiane každý deň absolútne čerstvé. Bezvaječné cestoviny sú z kvalitnej semolinovej alebo celozrnnej špaldovej múky a ich maximálna čerstvosť je zaručená tým, že sa pripravujú každý deň priamo na mieste pred zrakmi zákazníkov.

Vapiano myslí aj na vegetariánov, vegánov, ako aj na ľudí s potravinovými intoleranciami. Zákazníkov určite zaujmú napríklad cuketové cestoviny, tzv. Zoodles, ktoré sú 100%-ne zeleninové a vychutnať si ich môžete s akoukoľvek omáčkou.

Čašníkov vo Vapiane nehľadajte

Ste hladní? Jednoducho príďte. Bez rezervácie si vo Vapiane sami vyberiete, kde a ako dlho budete sedieť. Unikátny systém objednávok zároveň umožní zákazníkom objednať si a zaplatiť cez mobilný telefón. Do budúcna sa náročné jazýčky môžu tešiť aj na postupné zavedenie donáškovej služby priamo k svojim dverám. Skvelým benefitom bude aj možnosť  vziať si jedlo so sebou.

„Vo svete si doteraz zákazníci Vapiana objednávali jedlo väčšinou cez čipové karty priamo u kuchára. Len niektoré mestá boli o krok vpred. Bratislava na seba nenechá dlho čakať a napreduje tiež. Ako? Úplne jednoducho. U nás sa sami usadíte, priamo pri stole si cez mobilný telefón a QR kód objednáte, na čo máte chuť. Každé jedlo si môžete dotvoriť podľa vlastnej chuti a neskôr, pri servírovaní, dochutiť ešte čerstvými bylinkami, ktoré nájdete priamo na stole. Neformálne, ale zároveň štýlové, mimoriadne chutné a čerstvé. Aj preto je zrejme Vapiano jednou z celosvetovo najobľúbenejších značiek v gastronómii,“ povedal Pavol Benčík, ktorý priniesol Vapiano na český a slovenský trh.

Na svoje si prídu aj deti

Svojou živou, neformálnou atmosférou a veľkorysými stolmi je Vapiano skvelou voľbou nielen pri väčších skupinách kolegov či priateľov, ale aj ideálnym miestom pre rodiny.

Deti milujú taliansku kuchyňu a Vapiano myslí na najmenších napríklad obľúbenými lietadielkovými cestovinami, alebo vtipnou pizzou v tvare zvieratiek.

Reštaurácia Vapiano v obchodnom centre NIVY vám bude k dispozícii 7 dní v týždni od 11:00 do 22:00. V interiéri nájdete 128 miest na sedenie plus 24 miest v Café louge. Na vonkajšej terase s rozlohou 170 m2 sa pohodlne usadí 112 ľudí.

 

O značke Vapiano

Názov značky vznikol z talianskeho príslovia „Chi va piano, va sano e va lontano“, čo môžeme preložiť ako „Ži s ľahkosťou a budeš žiť zdravšie a dlhšie“. Presne túto esenciu preniesli zakladatelia Vapiana do svojich prevádzok a to rovnako pre zákazníkov, ako aj zamestnancov.

Vapiano Slovensko https://www.facebook.com/people/Vapiano-Slovensko/100054303920388/ a Instagrame @vapiano_sk.