Paletové vozíky: Ideálny stroj na efektívne riadenie skladu a manipuláciu s tovarom

Siwakorn1933/Shutterstock.com

Manipulácia s materiálmi v skladoch si vyžaduje určité vybavenie, ktoré prítomným zamestnancom veľmi dobre pomáha. Okrem používania vysokozdvižného vozíka je ďalším takýmto efektívnym vybavením, ktoré by ste si mali zaobstarať, aj paletový vozík. Môže pomôcť celému tímu pracovať bezpečnejšie a zároveň byť na pracovisku produktívnejším.

Výhody paletového vozíka sú ideálne pre sklady, logistické centrá a ďalšie prevádzky, kde sa manipuluje s väčším objemom a hmotnosťami. Tu je niekoľko výhod, ktoré by vás mali presvedčiť, aby ste si vlastný a moderný, multifunkčný paletový vozík zaobstarali.

 

Paletové vozíky sú nákladovo efektívne

Moderné paletové vozíky sú zariadenia používané na bezpečné manévrovanie s ťažkými nákladmi. Existujú ručné a elektrické paletové vozíky. Niektoré z nich disponujú aj funkciami jazdy, čo vám umožňuje ich plynulé presúvanie a využívanie na rôzne účely.

Prevádzka paletového vozíka si vyžaduje, aby používateľ použil silu a vložil vidlice do palety alebo pod sklznicu. Záleží samozrejme od modelu a pohonu, ktorým môže byť aj motor. Zdvihák na paletovom vozíku potom zdvihne paletu z podlahy do požadovanej výšky.

 

Výkonná manipulačná technika pre kompletnú optimalizáciu skladu

Paletové vozíky sú vhodné na krátke vzdialenosti na nakladanie a vykladanie rôznych materiálov. Dokážu zvládnuť rôzne závažia, čo môže zefektívniť vaše operácie. Ak chcete zvýšiť svoju produktivitu pomocou jedného nástroja, mal by byť vašou voľbou paletový vozík.

Vaši zamestnanci môžu túto výkonnú manipulačnú techniku využívať na priamu manipuláciu s materiálmi, čo im šetrí veľa energie, práce i času. Pomocou paletového vozíka dokážu zamestnanci pracovať s menšou únavou, pretože väčšinu náročných operácií vykonáva samotné zariadenie, čím sa skracuje čas práce a zvyšuje jej efektivita.

Vitalii Vodolazskyi/Shutterstock.com


Zariadenie kompatibilné s ISO 45001 normami

Existuje veľa štatistík, ktoré potvrdzujú, že zranenia na pracovisku sa najčastejšie vyskytujú v dôsledku manipulácie s ťažkými bremenami. Môžete sa tomu vyhnúť tak, že budete mať po ruke niekoľko paletových vozíkov so správnou veľkosťou a kapacitou. Takýto paletový vozík by sa mal dať ľahko ťahať a vyžadovať na svoj chod len malú údržbu. Pokiaľ sú tieto paletové vozíky správne obsluhované, vaši zamestnanci budú v bezpečí a zároveň ste ako firma kompatibilný s dôležitou ISO 45001 normou!

Zdroj: Ľuboš J.