Páni, takto nájdete nohavice ako stvorené pre vás

Pánske nohavice sú módny kúsok, bez ktorého sa nezaobíde žiaden muž. Práve preto buďte pri výbere rozvážny a neberte hneď prvé nohavice, ktoré vám padnú do oka. Po pár hodinách by ste to mohli oľutovať.

 

Pánske nohavice delíme do niekoľkých kategórií podľa toho, na akú príležitosť sú určené. Medzi základné typy patria:

  • spoločenské nohavice
  • casual nohavice
  • džínsy

Ďalej si nohavice môžete vybrať podľa materiálu, strihu, farby či dĺžky. Všetko má však svoje pravidlá. Tak ako ženy, aj muži by si mali vyberať nohavice podľa svojej postavy a štýlu. Nie všetkým sa totiž hodí strih slim či skinny. Že neviete, o čom je reč? Poďme si to v skratke priblížiť.

  • Regular (klasický strih) – ide o najuniverzálnejší a určite aj najobľúbenejší strih pánskych nohavíc. Regular nohavice sú veľmi univerzálne a pohodlné. Môžete ich kombinovať s obyčajným tričkom, športovou mikinou či svetrom.
  • Slim (úzky strih) – najmä mladšie ročníky s obľubou nosia slim nohavice, ktoré pekne zvýraznia pánsku postavu. Majú užší vstup na nohy a vyšší sed.
  • Slim (tesný strih) – tento strih naberá na popularite v posledných rokoch. Ide o trendy nohavice, ktoré sú vhodné pre štíhlejšie a stredné postavy. Pekne zvýraznia mužské nohy, väčšinou majú dĺžku po členky.

 

Ako si vybrať správnu veľkosť

Tu nie je nad čím príliš premýšľať. Dôležité je poznať vaše miery, vďaka ktorým nájdete nohavice, v ktorých sa neustále budete cítiť pohodlne a nikde vás nebudú tlačiť (alebo vám zavadzať). Ak máte doma obľúbené nohavice, ktorých veľkosť je pre vás perfektná, tak si zmerajte tie. Postačia vám dve miery, a to šírka pásu a dĺžka nohavíc.

Najistejšie bude, ak zmeráte priamo vás. Začnite pásom – ten merajte v miestach, kde najčastejšie nosíte nohavice. Meter príliš nesťahujte, držte ho na voľno. Druhá miera je dĺžka nohavíc – tú merajte od rozkroku k päte.
TIP: ak nemáte krajčírsky meter, obtočte okolo seba špagát a ten následne priložte k pravítku

Ak už teda viete, aký strih je pre vás ideálny a akú veľkosť máte, môžete začať s hľadaním. Na spoločenské udalosti sa hodia oblekové a elegantné nohavice, do práce využijete džínsy či strih regular, na voľnočasové aktivity vám výborne poslúžia kapsáče, teda cargo nohavice.

Zdroj: -aka-