Paris Fashion Week – mužská móda pre sezónu Jeseň/Zima 2022, Kenzo, Louis Vuitton , Loewe, Rick Owens, Y/Project

Týždeň mužskej módy Paris Fashion Week prebehol od 18. do 23. januára 2022, zatiaľ čo Londýn prehliadky zrušil. Priniesol prvú pánsku módnu šou Louis Vuitton bez jej umeleckého riaditeľa Virgila Abloha, ktorý zomrel v novembri 2021. 

Kolekcie pre Jeseň/Zimu 2022-2023predstavili dizajnéri väčšinou digitálne, no Dior a Louis Vuittonsa predviedli aj na móle.

KENZO
Japonský návrhár Nigodebutoval pre Kenzopred búrlivým davom vrátane Kanye Westa a Pharrella Williamsa.

Kolekciaobsahovala štylistické odkazy na rok1970 (rok založenia značky Kenzom Takadom) vo forme výšiviek a nášiviek na baretkách a univerzitných bundách, japonské pracované odevy a motívy kimono, úplety a  logo značky na kravatách a sponách na opasku.

Modely s bezpohlavnou identitou boli kockované, vzorované a farebné.

 

LOUIS VUITTON
Virgil bol tu
, nieslo sa poslednou veľkolepou šou zosnulého Virgila AblohapreLouis Vuitton. Kolekcia ako zo snasa pohrávala s popismi a náznakmi Abloha počas jeho 3 a pol roka práce v značke.

Nechýbali sukne pre mužov, kvetinové motívy a veľkolepé finále s čipkou a bielymi krídlami a klobúkmi. DizanérAbloh zmenil módu a jeho odkaz bude ďalekosiahly. Jeho motto znie: Aj ty to dokážeš!“.

 

LOEWE
Jonathan Anderson
sa inšpiroval tým, čo vidíme každý deň – spodky, džínsové mikrošortky, sveter v rukavici a sveter s kľúčovou dierkou v tvare srdca odhaľujúci bradavku,  kabáty s prvkami LED podsvietenia, kukly v tvare srdca  sú odkazom na naše vždy svietiace telefóny.

 

RICK OWENS
Avantgardná zábava u Ricka Owensa ako alternatíva k veľmi prísnej estetikeobsahovala prilby inšpirované staroegyptskými artefaktmi so žiarovkami, kabáty s prehnanými ramenami, závratné opätky modeliek, kapucne ako kryty tváre na zips s drobnými výrezmi a tričká s nehanebnými nápismi.

 

Y/PROJECT
Kolekcia Glenna Martensapriniesla množstvo ikonických potlačítela trompe l’oeil , nahé bodycon topyz archívu legendárneho dizajnéra Jeana Paula Gaultiera.

 

Autor: Ing.arch. Miroslava Vaňharová; myamirell.com
Obrázky: getty images, Kenzo, Louis Vuitton, y/project, rick owens, loewe