Kaderník radí pánom ako si umývať vlasy

Zdravé vlasy sú rovnako dôležité pre ženy aj mužov. Našťastie, väčšina pánov sa o vlasy stará. Aj v ich prípade je však výber správneho šampónu veľmi dôležitý. Deväťdesiat percent pánov nosí krátke vlasy a dávajú si ich strihať približne každých štyri až päť týždňov. V prípade pánov je najväčší problém aplikovanie veľkého množstva gélu či vosku na vlasy, alebo nepovažujú fénovanie vlasov za dôležité a potrebné. Ak sa k svojim vlasom správajú takto macošsky, hrozí nadmerné vypadávanie vlasov alebo nadmerné tvorenie lupín. 

 

Umývanie ráno je tabu
V jesennom období odporúčam mužom vyhnúť sa rannému umývaniu vlasov. Umyte si ich večer, aspoň hodinu pred spaním a nezabudnite si ich vyfúkať sušičom na vlasy. Nechoďte spať s mokrými vlasmi. Ráno dbajte, aby fixačný prostriedok na vlasoch uschol, pokojne si môžete pomôcť sušičom. Je veľa rôznych šampónov a fixačných prostriedkov, odporúčam však radšej si priplatiť a kúpiť kvalitnú kozmetiku obohatenú o vitamíny.

 

Páni, obráťte sa na kaderníka a nechajte si poradiť, ktorá „vlasovka“ je pre vás najvhodnejšia.

1. Zabudnite na umývanie vlasov rôznymi shower gelmi! Používajte šampóny určené pre mužov, ktoré nezaťažujú vlasy.

2. Ak sa vám rýchlo mastia vlasy, v žiadnom prípade nepoužívajte „ťažké“ vosky na vlasy. Na veľmi mastné vlasy používajte suchý šampón (samozrejme popri klasickom čistiacom šampóne) a jemné fixačné prostriedky. Aj s flexibilným lakom na vlasy môžete docieliť rozstrapatený vzhľad.

3. Po lete, na jeseň, doprajte vlasom raz týždenne päťminútovú kúru kondicionérom nezávisle od dĺžky vlasov.

4. V chladnom počasí sa vyhýbajte rannému umývaniu vlasov. Prechladnutie pokožky vedie k vypadávaniu vlasov.

5. Vlasy si sušte fénom. Pri krátkych vlasoch trvá celá procedúra len pár minút.

6. Vlasy si dávajte pravidelne strihať. Nič nie je menej príťažlivé, ako vyrastené vlasy bez formy, na ktorých vidno, že sa o ne majiteľ nestará.

A čo sa teraz nosí? Módne je všetko, čo vyzerá dobre na človeku, ktorý to nosí.  

Zdroj: -aka-