POZRITE SI NAJKRAJŠIE STROMČEKY, KTORÉ ROZŽIARILI REGIÓN TRNAVA

Vianoce sa nezadržateľne blížia a k čarovnej atmosfére neodmysliteľne patria vianočné stromčeky a bohatá výzdoba. Vydajte sa za tými najkrajšími a najzaujímavejšími vďaka mapke, s ktorou vás čaká kúzelná prechádzka Trnavou či okolitými obcami.

 

Chceli by ste zažiť pravú vianočnú atmosféru? S vianočnou mapkou plnou tipov, kde v Trnave a okolí nájdete krásne ozdobené vianočné stromčeky, výzdobu, či tie najkrajšie betlehemy, to hravo zvládnete. Pripravila ju Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism a prevedie vás centrom Malého Ríma.

Stredoveké adventné trhy,_foto Matúš Koprda

„Advent patrí medzi najkrajšie obdobie v roku a aj napriek obmedzeniam chceme, aby si ho návštevníci čo najviac užili a mali naň krásne spomienky. Preto sme okrem adventnej prehliadky vymysleli aj vianočnú mapku, kde nájdete nielen hlavný stromček na Trojičnom námestí, nasvietenú Mestskú vežu či hrajúci vianočný stromček, ale aj ulice rozsvietené svetelnými reťazami. Spolu s deťmi sa tak môžete vydať na vianočnú expedíciu a zistiť, ktorý stromček či výzdoba je najkrajšia,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Obdivovať môžete tiež Betlehemy na Trojičnom námestí, v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, Bazilike sv. Mikuláša a Kostole sv. Jakuba. Určite však nezostaňte len v Trnave. Na mapke je aj vianočná trasa po okolitých obciach, ako Smolenice, Dolná Krupá, Suchá nad Parnou, Jaslovské Bohunice, Ružindol, Biely Kostol či Špačince, kde môžete tiež objaviť krásu vianočných stromčekov.

Pozdrav z vinárstva Terra Parna
Karpatska Perla

 

 

 

 

 

 

Karpatská Perla v Šenkviciach má originálny vianočný stromček, o ktorom sníva každý milovník vína. Je vyrobený z vínových fliaš a keď tam budete, tak určite vám poradia, ktoré víno sa hodí k štedrej večeri. Myslite počas adventu i na blízkych, s ktorými sa nemôžete stretnúť. Vinárstvo Terra Parna vymyslelo pozdrav na diaľku. Svojim kamarátom tak môžete poslať fľašku ako darček. Navyše, stále u nich platí akcia 5 vín a šieste máte zadarmo.

Unikátny stromček majú aj tento rok v Smoleniciach. Stojí pred medovinárstvom Včelco a tvoria ho medníky z drevených úľov. Okrem toho určite ochutnajte ich skvelú medovinu či medové pivo. Za medovinou a medovými výrobkami sa vyberte i do Dolnej Krupej do Medolandie. Stále u nich prebieha súťaž o darčekové koše plné ich skvelých produktov. Vďaka mapke tak spoznáte nielen ďalší krásny región rozžiarený tisíckami svetielok nádeje, ale hlavne pomôžete v tejto dobe slovenským výrobcom a budete mať príjemný pocit pri srdci.

Zdroj: PR servis destinácie TRNAVA
Zdroj foto: Apimed, Karpatská Perla, Terra Parna, Trnava Tourism