Aukcia hodiniek Elvisa Presleyho už v máji!

Elvis Presley in Tupelo, Mississippi Sept 26, 1956 © 1978 Roger Marshutz—MPTV

Aukčná sieň Phillips dáva do dražby jedinečný kúsok, ktorý má vyvolávaciu cenu 100 000 dolárov. Sú to hodinky Omega z bieleho zlata a striebra, ozdobené 44 diamantmi, ktoré dostal Elvis Presley ako odmenu za 75 miliónov predaných platní v roku 1961.

Vydavateľstvo RCA Records, ktoré vtedy vydávalo platne tohto slávneho umelca, zakúpilo tieto hodinky značky Omega v luxusnom klenotníctve Tiffany & Co. Dražba jedinečného dedictva po kráľovi rokenrolu spoločnosťou Phillips, v spolupráci s Bacs & Russo, bude prebiehať v Ženeve 12. a 13. mája.

Hodinky majú v sebe strojček Omega 510 a sú vyrobené z osemnásť karátového bieleho zlata, navyše majú osadené číre diamanty, ktoré umocňujú ich výnimočnosť. Zozadu nájdete nápis : To Elvis. 75 million records, RCA Victor, 12-25-60.

Určite stojí za to vydať sa do Ženevy a pokúsiť sa vydražiť tieto hodinky. Naposledy sa totiž dražilo pred tromi rokmi jeho súkromné lietadlo, ktoré malo hodnotu 2,5 milióna dolárov. To išlo o dva roky neskôr do dražby znovu, ale už za 3,5 milióna dolárov. To znamená, že vaša investícia do pozostalosti po Elvisovi sa vždy zhodnotí a je skvelou príležitosťou uložiť financie pre ďalšie generácie. Tieto hodinky sú navyše významnejšie než iné jeho predmety, pretože pripomínajú najdôležitejší míľnik jeho kariéry a Elvis v nich slúžil aj v armáde. Napriek tomu všetkému ich neskôr daroval, aby mohli byť ešte neskôr predané v dražbe.