Pracovné odevy pre domácich majstrov

Zdroj foto: JP WALLET / Shutterstock.com

Trávite v dielni viac času ako v obývačke na gauči? To len dokazuje, že menšie opravné a servisné práce pre údržbu domu vám nie sú ľahostajné. Za bezproblémovým chodom domácnosti sa ale skrýva naša vlastná bezpečnosť a pohodlie. Dnes ich predstavíme na pozadí kvalitných a štýlových pracovných odevov.

 

Všeobecne o nevyhnutnosti pracovných odevov

Predpokladáme, že vaša dielňa predstavuje útulný krytý priestor. Chráni vás pred nepriaznivým počasím aj v prípade, že ide o extrémne výkyvy. Pri práci v dielni sme ale v neustálom pohybe, navyše často prechádzame z interiéru do exteriéru a naopak. Práve za týchto podmienok nás pracovné odevy chránia pred prechladnutím a zvyšujú naše celkové pohodlie.

Kvalitné pracovné oblečenie je tak nevyhnutné aj pri bežných domácich prácach  – stále hrozí zvýšené riziko kontaktu so znečistenými materiálmi, pričom tieto odevy vytvárajú aj ochranu voči vírusom a baktériám. Pri práci môže dôjsť taktiež k pôsobeniu horľavých a žieravých látok, nebezpečná je aj manipulácia so strojmi a mechanizmami. Pri každom zo spomínaných úkonov sa osvedčujú pracovné odevy, ktoré plnia funkciu ochrany.

Čo si obliecť do dielne?

Keďže sme vystavení zmenám teplôt, je vhodné pracovné odevy vrstviť. Dobrou kombináciou sú termo pracovné tričká, mikiny a bundy, kde celý komplet završujú montérkové nohavice. Rovnako je vhodné disponovať v dielni úložným priestorom pre pracovné oblečenie, aby sa neušpinilo ani neznehodnotilo. Taktiež sa vyhýbame obnoseným kúskom či odevom v zlej veľkosti.

Prihliadame aj na kvalitné pracovné doplnky – pre špecifiká v dielni najmä na pevné pracovné rukavice povrstvené s ochrannou bariérou proti prerezaniu, chemikáliám a rozdielom v klíme. Nové modely navyše vykazujú antivibračnú a dielektrickú ochranu pri zachovaní ergonomických vlastností.

Pracovné oblečenie celkovo ovplyvňuje naše telesné pohodlie a bezpečnosť, preto jeho význam nepodceňujeme nielen na pracovisku, ale ani v domácom prostredí.    

Zdroj: Alžbeta B.