Prísne mužská záležitosť

Mladý, starý, modrooký, štíhly, plešatý, ramenatý, silnejší alebo s hnedými očami? Všetci bez výnimky potrebujú špeciálnu kozmetickú starostlivosť. Viete, ako im ulahodiť?

 

Už dávno neplatí, že pánska voda po holení musí páliť a rezať ako dotyk žihľavy. Naopak, pleť rozmaznáva a upokojuje. Účes zas skvelo drží gél alebo tužidlo a japonská manikúra nie je témou metrosexuálov, ale upravených mužov, čo dbajú o zovňajšok. Väčšina súčasných mužov považuje starostlivosť o seba za samozrejmosť. A čo viac, i keď muži trávia v kúpeľni viac času, chcú sa stále cítiť ako muži – už si nechcú požičiavať krém, ktorý nájdu na poličke v kúpeľni, chcú niečo typicky pánske… Teda také prípravky, ktoré zodpovedajú potrebám mužskej pleti a sú určené len mužom.

Mužská pleť je INÁ

Je o dvadsať percent hrubšia, mastnejšia, pomalšie starne a má fúzy. Nech už muži zápasia s akýmkoľvek problémom, dôležité je vedieť, že ich pleť má iné fyziologické požiadavky a že univerzálny ani obľúbený krém partnerky v žiadnom prípade ich pleti správnu starostlivosť neposkytne. Ani drsnejšia mužská pokožka však nie je ušetrená od podráždenia a zápalov. Podráždení, pľuzgierikov a začervenaní u chlapov celosvetovo stúpa. Tvár a krk sú  najcitlivejšie oblasti, netreba na ne zabúdať, ale vyberať krémy a séra presne na určenú oblasť. Pokožka to iste ocení. Poradíme vám – páni uprednostňujú ľahkú, jednoduchú a účinnú starostlivosť a v kúpeľni nechcú tráviť viac času, než je nutné. Sú to totiž veľkí pragmatici.

 

Vlasy a ich špeciálne požiadavky

Nie je tajomstvo, že mužská koruna krásy si zaslúži opäť niečo iné, ako ženská. Vyhovujú im prípravky na báze mäty, aktívneho uhlia a citrusov. Muži často trpia nepríjemnými lupinami i vypadávaním vlasov, preto by nám nemali „kradnúť“ naše šampóny, ale mali by si zaobstarať ich mužský variant, ktorý zohľadňuje špecifické pH a potreby mužskej pokožky.

 

Holenie je špeciálna kapitola

Aspoň podľa rečí našich polovičiek. Počítame s tým, že rokmi sami zistili, či im vyhovuje žiletka alebo strojček. Tak či onak, pokožka býva po holení podráždená, preto ju treba upokojiť gélom, sérom alebo mliekom, na to určenými. Hygiena a kvalitný produkt je pri holení alfa a omega! Výrobky na konkrétne potreby pánskej citlivej pokožky nájdete takmer vždy bez obsahu alkoholu, často na báze harmančeku alebo aloe vera.

 

Aká citlivá je pokožka mužov?

57 % na tvári
45 % na perách
37 % v podpazuší
36 % po celom tele

Autor: -aka-