Radikálna prestavba – karbónové BMW M4 od Carbonfiber Dynamics

Karbón, kam len oko dovidí. Tuningový úpravca z nemeckého Dortmundu si zobrali do parády športový model BMW M4 a uštedrili mu parádne nové šaty. Aby toho nebolo málo, výkon upravili takmer o polovicu.

Mníchovské športové kupé dostalo v Dortmunde poriadne svaly – úpravca  Carbonfiber Dynamics dokázali z jeho trojlitrového šesťvalca vydolovať neskutočných 700 koní (sériovo 431 koní) a krútiaci moment „tučných“ 860 Newtonmetrov. Šprint zo 100 na 200 km/h vďaka tomu teraz kupé zvláda za 5,9 sekundy, údaj o zrýchlení z 0 na 100 km/h však profesionálni tuneri neprezradili.bmw_m4_karbon-4

Vysoký výkon má na svedomí nová riadiaca jednotka motora a vstrekovanie metanolu. Originálnu spojku nahradila nová so 14 lamelami, tá pôvodná by totiž neprežila ani jedno poriadne zrýchlenie. Krútiaci moment by ju jednoducho zničil.

Srdcom úprav je však jednoznačne karbónový bodykit, ktorý obsahuje nový nárazník, bočné prahy, prednú kapotu a kombináciu zo zadného difúzora so spojlerom. Poriadny prítlak vo vysokých rýchlostiach sa predsa vždy môže zísť.

Aby nevyšli nakrátko ani cestovania a lyžovania chtiví záujemcovia, tuningoví nadšenci dali do ponuky strešný box (samozrejme tiež z karbónu) s objemom 405 litrov, ktorý je certifikovaný až do rýchlosti 300 km/h.bmw_m4_karbon-2

Celkové náklady za karbónový kit a zvýšenie výkonu sú zhruba 50 tisíc eur. K tomu si samozrejme je ešte treba pripočítať cenu za vozidlo, ktoré dostanete za necelých 80 tisíc eur.