Samsung Galaxy A3 a A5

Najnovšie modely Galaxy A3 a A5 (2016) ponúkajú nové možnosti fotografovania – fotky urobíte pomocou hlasového ovládania a s funkciou animovaného autoportrétu
jednoducho vytvoríte vlastný gif.

Najnovšie smartfóny Samsung Galaxy A3 a A5 (2016) sa radia do kategórie strednej triedy a sú určené nielen nadšencom fotografovania, ale aj smartfónov s
modernými funkciami. Po vizuálnej stránke ich charakterizujú elegantné krivky a spracovanie z kovu a skla. Oba varianty budú na slovenskom trhu k dispozícii v troch farebných verziách, a to v zlatej, bielej a čiernej. Na slovenskom trhu sa začnú predávať 29. januára 2016 za 309 € v prípade modelu Galaxy A3 (2016) a za 399 € v prípade Galaxy A5 (2016).
Väčší z oboch modelov, Samsung Galaxy A5 (2016), má vo svojej výbave osemjadrový procesor s frekvenciou 1,6 GHz a FHD Super AMOLED displej s veľkosťou 5,2 palca. Nechýba ani funkcia rýchleho nabíjania, kedy je možné počas 104 minút nabiť telefón do 100 %.

Fotoaparát

Predný i zadný fotoaparát oboch modelov je vybavený vyšším rozlíšením a svetelnosťou f/1,9 a tým umožní zachytiť ostrejšie fotografie. Na kvalite výslednej snímky pri Galaxy A5 (2016) sa podpisuje tiež optická stabilizácia obrazu (OIS), ktorá zabraňuje rozmazaniu. Rozlíšenie predného fotoaparátu je 5 Mpix, zadného 13 Mpix. Fotoaparát sa aktivuje počas necelej sekundy dvojitým kliknutím na domáce tlačidlo. Pre zachytenie perfektných selfie majú smartfóny k dispozícii funkciu Wide Selfie, Palm Selfie či Beautifying Effects. Vďaka nim je napríklad možné urobiť snímky na základe hlasového pokynu.

Príslušenstvo

Praktickú a takmer neviditeľnú ochranu ponúka puzdro Slim Cover, ktoré prekrýva zadnú časť smartfónu. U oboch modelov môžu užívatelia použiť aj puzdro Clear Cover, ktoré je k dispozícii v dvoch farebných variantoch – čiernom a zlatom. Slim Cover je k dispozícii za 9,90 €, Clear Cover za 29,90 €.
Súčasťou príslušenstva modelov Galaxy A5 a A3 (2016) je tiež rad ochranných flipových puzdier s vreckom, do ktorého sa ľahko zmestí napríklad kreditná karta. K dispozícii sú v čiernej, bielej a zlatej farbe. Model A5 môžu používatelia chrániť tiež praktickým puzdrom Clear View, ktoré je dostupné v zlatej a čiernej farbe. Odporúčaná cena puzdier Clear View je 49,90 €, flipové puzdro s vreckom je v predaji za 29,90 €.