ŠKODA KUSHAQ: Informácie k prvému sériovému vozidlu predstavenému v rámci projektu INDIA 2.0

Nová ŠKODA KUSHAQ je prvé sériové vozidlo predstavené v rámci projektu INDIA 2.0. V rámci tohto projektu, za ktorý zodpovedá ŠKODA AUTO, preinvestuje koncern Volkswagen do modelovej ofenzívy na indickom subkontinente celkovo jednu miliardu eur.

 

Cieľom je dlhodobé posilnenie pozície značiek ŠKODA a Volkswagen. KUSHAQ je postavený na modulárnej platforme MQB-A0-IN. Ide o verziu modulárnej platformy MQB, ktorá bola spoločnosťou ŠKODA AUTO špeciálne upravená pre indický trh. Vozidlo ponúka typické prednosti automobilov ŠKODA a je vytvorené na mieru pre indických zákazníkov. Vďaka dvom výkonným a úsporným motorom TSI, výraznému dizajnu, moderným systémom infotainmentu, výbornému komfortu a rozsiahlej bezpečnostnej výbave, je tak skvelo pripravené na úspešné zahájenie modelovej ofenzívy.

Príjem objednávok začne v júni a prvé vozidlá KUSHAQ budú dodané v júli. V rámci projektu INDIA 2.0 vzniknú celkovo štyri vozidlá značiek ŠKODA a Volkswagen postavené na platforme MQB-A0-IN. Vždy pôjde o jedno kompaktné SUV a o jeden liftback v rovnakej triede. Pri nových vozidlách je plánovaná vysoká úroveň lokalizácie. Z tohto dôvodu zriadila ŠKODA AUTO vo svojom závode v indickej Púne novú linku, na ktorej sa budú montovať vozidlá na platforme MQB. Technický vývoj prebieha z veľkej časti v novom Technologickom centre v Púne, ktoré bolo otvorené v januári 2019.

„Dnes je pre značky ŠKODA a Volkswagen výnimočný deň. Svetová premiéra vozidla ŠKODA KUSHAQ znamená začiatok modelovej ofenzívy oboch značiek na indickom trhu. Plníme tak úlohu, ktorú sme od koncernu Volkswagen dostali pred dvoma a pol rokmi spolu s prevzatím zodpovednosti za indický trh. Ďakujem pánovi Gurpratapovi Boparaiovi a jeho tímu za odvedenú prácu. Teraz sa môžeme koncentrovať na bezproblémové uvedenie vozidla na trh a na úspešný štart nášho nového modelu. Súčasne sa pripravujeme aj na ďalšie kroky na indickom subkontinente. Verím vo veľký rastový potenciál Indie, ktorý značky ŠKODA a Volkswagen naplno využijú.“

Thomas Schäfer, predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO