Stelesnenie pojmu Power SUV: Mercedes-AMG GLS 63 od MANSORY

Najväčšie SUV značky Mercedes-Benz nesie po novom názov GLS. Jeho najvýkonnejšia verzia nesie pomenovanie GLS 63 AMG. Keďže sa nájdu jedinci, ktorým sa aj toto máli, úpravca Mansory im ponúka pomocnú ruku.

 Spoznáte ho veľmi ľahko – okrem matnej čiernej farby karosérie, aj podľa väčších nasávacích otvorov v prednom nárazníku, obrovských 23-palcových diskov kolies, či výrazného loga s písmenom M na maske chladiča. Tým všímavejším určite neujde ani rozšírená karoséria – vpredu o 25 mm a vzadu až o 40 mm. Len tak pre zaujímavosť: zadné pneumatiky majú rozmer 305/35 R23. A vzduchové pruženie je možné priblížiť k asfaltu o 30 mm.

To podstatné sa však ukrýva pod prednou (odľahčenou) kapotou. Výkon osemvalca s objemom 5,5 litra narástol na rešpektuhodných 840 koní a krútiaci moment na gigantických 1 150 Nm. Zároveň s tým narástla aj najvyššia rýchlosť – o 45 km/h (teraz 295 km/h). A pritom sa do vnútra stále vojde sedem pasažierov…

Ešte zaujímavejšie to je vo vnútri – hebká koža tu pokrýva každý jeden štvorcový centimeter. Na vrchu palubnej dosky a strede sedadiel nájdete prešívanú alkantaru, drevo tu však nehľadajte – Mansory uprednostňuje karbón. Nie však ten bežný, ale svetlý so strieborným nádychom.

A koľko tento špás vlastne stojí? Tipujeme na cenu prekračujúcu sumu 300 tisíc eur…