Tesco organizuje po šiestykrát najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku

Spoločnosť Tesco verí, že aj malá pomoc má veľký význam. Tento rok preto opäť zorganizuje na Slovensku už šiesty ročník Potravinovej zbierky. Vďaka zákazníkom sa spoločnosti Tesco podarilo minulý rok vyzbierať 110 ton potravín. Potravinová zbierka bude prebiehať od štvrtka 22. novembra do soboty 24. novembra 2018 s cieľom pomôcť ľuďom v núdzi a sociálne slabším rodinám.Tesco organizuje po šiestykrát najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku

Potravinovú zbierku Tesco spoluorganizuje s Potravinovou bankou Slovenska, Slovenskou katolíckou charitou, Depaul Slovensko, Evanjelickou Diakoniou ECAV Slovensko a OZ Vagus. Zbierku podporí aj spoločnosť Unilever a spoločnosť Tesco zvýši celkovú finančnú hodnotu darov o 20 %.

Na Slovensku bude prebiehať najväčšia Potravinová zbierka v 113 obchodoch Tesco, čo je o deväť obchodov viac ako minulý rok. Dobrovoľníci z charitatívnych organizácií, ale aj zamestnanci spoločnosti Tesco pomôžu zákazníkom vybrať tovar, ktorý je vhodný na darovanie.  


Tesco organizuje po šiestykrát najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku

Naši zákazníci sa môžu aj tento rok zapojiť do našej celonárodnej potravinovej zbierky, ktorá bude prebiehať od 22. do 24. novembra v našich 113 obchodoch. Veríme, že spoločne s našimi zákazníkmi sa nám podarí prekonať minuloročný rekord, keď sme spolu s našimi charitatívnymi partnermi dokázali vyzbierať 110 ton potravín  a drogériového tovaru, čo predstavovalo 275-tisíc porcií jedla,“ povedala Veronika Bush, riaditeľka komunikačného oddelenia Tesca na Slovensku.
Tesco organizuje po šiestykrát najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku
„Vďaka najväčšej celonárodnej zbierke, ktorú so spoločnosťou Tesco a s ostatnými partnermi spoluorganizujeme, dokážeme každý rok pomáhať mnohým ľuďom na Slovensku práve v predvianočnom období.  Veľké poďakovanie patrí všetkým darcom, ktorí aj tento rok darujú zo svojich nákupných vozíkov vhodné potraviny alebo hygienické potreby do vozíkov dobrovoľníkov, aby pomohli tým, ktorí to potrebujú,“  doplnil Miro Jurik, Foundraiser, Depaul Slovensko.

Zdroj: Katarína S.

Tesco organizuje po šiestykrát najväčšiu Potravinovú zbierku na Slovensku