Tesco sa stará o kolegov, dobrá správa pred Vianocami

Tesco si váži obetavú prácu svojich kolegov, ktorí  počas celého roka v náročnej situácii zásobujú obyvateľov Slovenska potravinami, starajú sa o ich zdravie a bezpečnosť a popri tom nezabúdajú ani na tých najzraniteľnejších. Tesco podporuje svojich kolegov najviac, ako je to možné, a to vrátane balíka odmien a ďalších benefitov. Za tento rok investuje reťazec do navýšenia miezd kolegov vyše 10 miliónov eur. Navyše, ako poďakovanie za ich obetavú vyplatí aj mimoriadny bonus, a to už po tretí raz tento rok.

 

„Všetkým kolegom patrí jedno veľké ďakujem za ich fantastické úsilie počas celého roka. Práve vďaka obetavej práci našich kolegov zákazníci vedia, že sa môžu na Tesco spoľahnúť aj v období pred Vianocami. Prácu každého jedného kolegu si v Tescu veľmi vážime a chceme ich za ňu aj mimoriadne odmeniť. Iba v priebehu tohto roka vyplatíme našim kolegom bonusy v celkovej výške takmer tri milióny eur vrátane nedávno oznámeného predvianočného bonusu, ktorý je ďalším poďakovaním za ich prácu. Ďalšou skvelou správou je zvýšenie miezd kolegov v obchodoch a distribučných centrách priemerne o 6 %, a to už od januára 2021. Najvýraznejší nárast mzdy sa bude týkať kolegov s najnižšou mzdou, v ich prípade ide o zvýšenie až o 7,6 %,“ uviedol Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

Reťazec kolegov pravidelne zásobuje aj vitamínovými balíčkami. Tehotným kolegyniam či seniorom umožňuje zostať doma a poskytuje im platené voľno. Tesco tak chráni tých najzraniteľnejších kolegov.

Reťazec robí všetko pre to, aby vytváral skvelé miesto na prácu pre svojich kolegov. Tesco ponúka kolegom atraktívny balík odmien a benefitov, pričom celková investícia do navýšenia miezd kolegov v tomto finančnom roku presiahne 10 miliónov eur. Okrem toho Tesco tento rok pred Vianocami svojim kolegom vyplatí mimoriadny bonus. Takýto mimoriadny bonus bude vyplatený už po tretíkrát počas roku 2020, a to všetkým kolegom v obchodoch a distribučných centrách.

V aktuálnom období pred Vianocami prijalo Tesco dvetisíc dočasných kolegov. Tí už dnes pomáhajú ostatným kolegom Tesca a spoločne sa starajú o to, aby zákazníci našli v každom zo 153 obchodov Tesca všetko potrebné aj v súčasnom predvianočnom období.

Zodpovedný prístup a bezpečné nákupy v Tescu oceňujú aj nezávislí odborníci. Za svoje aktivity pri ochrane najzraniteľnejších a seniorov v čase pandémie získalo Tesco tento rok nezávislé ocenenie Senior Friendly.

Zdroj: Elena B.