Tipy a triky, ako začať podnikať bez obmedzení aj z domu

Zdroj obrázka: Jelena Zelen/Shutterstock.com

Snom mnohých z nás často býva podnikať z pohodlia svojho domu a zarábať pritom veľké peniaze.  Avšak, v dnešnej dobe to už nie je žiadna prehnaná ilúzia, ale realita. Pretože ak urobíte všetko správne od začiatku, podnikanie sa dá úspešne a s malým kapitálom vybudovať aj z domu.

Ponúkame vám k tomu tipy a triky, ako na to?

 

Právna forma podnikania

Aj pri podnikaní z domu potrebujete svoje činnosti „zastrešiť“ výberom vhodnej právnej formy podnikania. Niečo len tak vyrábať a predávať ľudom nemôžete. Aby ste sa preto nedostali do konfrontácie so zákonom, bude lepšie, ak si vyberiete právnu formu podnikania, ktorá vám bude z hľadiska svojich výhod aj nevýhod vyhovovať najviac.

Môže to byť živnosť alebo spoločnosť s ručením obmedzeným. Oboje majú svoje pre aj proti, závisí od objemu podnikania a kapitálu, ktorý máte k dispozícii. Aj to zdanlivo najkomplikovanejšie zakladanie novej firmy si ale môžete uľahčiť. Stačí využiť možnosť pohodlného založenia spoločnosti.

Virtuálna kancelária alebo adresa

Správny obraz na verejnosti je pre ekonomický úspech vašej spoločnosti dôležitejší ako kedykoľvek predtým. Len v oblasti B2B si okolo 70 percent vyberá obchodných partnerov na základe externého imidžu.

V sektore B2C tomu nie je inak. Vonkajší imidž vašej spoločnosti je zasa do značnej miery formovaný adresou vašej firmy. Adresa vašej firmy teda nie je hocijaká. Je to záväzok k tomu, čo chcete vo svojom podnikaní dosiahnuť.

Každý úspešný podnikateľ preto vie, že pri výbere správnej adresy firmy je dôležitá lokalita. Pretože renomovaná obchodná adresa na špičkovej lokalite v najpopulárnejších mestách vyjadruje maximálnu serióznosť.

Ak ale na drahé kancelárske priestory nemáte peniaze, čas ani zamestnancov. Prípadne nie sú pre vás pri podnikaní z domu relevantné, môžete využiť rovnako úspešnú virtuálnu kanceláriu.

Facebook reklama

Nielen sídlo firmy a jeho adresa v dobrej lokalite, ale aj pôsobenie na sociálnych sieťach a v online priestore vám prinesie nových zákazníkov a klientov. Aby ste si teda podnikanie z domu uľahčili na maximum, využite svoje úspory na dobre premyslený marketing. Jednoduchá Facebook reklama sa dobre riadi a ešte lepšie využíva v praxi. Tak to s ňou a vyššie spomenutými možnosťami skúste.

Zdroj obrázka: Jelena Zelen/Shutterstock.com