Top 5: toto sú najlepšie voňavky pre mužov na toto leto!

Prinášajú so sebou vôňu mora: vybrali sme sa pre vás hľadať tie najlepšie tohtoročné voňavky pre pánov na toto leto. A našli sme ich práve v blízkosti prímorských letovísk – všetkých päť parfumov nesie modrú farbu a zaručene vás, aj vašu nežnejšiu polovičku, nalákajú na exotickú dovolenku niekde na pláži.

 DOLCE & GABBANA: LIGHT BLUE POUR HOMME EAU INTENSE

Dolce & Gabbana stelesňuje – ako žiadna iná značka – veselý, farebný, taliansky životný štýl. Nová verzia „klasiky“ s názvom Light Blue prináša presne tieto pocity a atribúty. Jej vôňa je intenzívna, rezká a pritom mondénna. Po prvom nastriekaní budete mať hneď pocit, akoby ste skutočne išli na skútri Vespa okolo svetoznámej rímskej Fontana di Trevi. Na pokožke zanechá citrusový nádych, podčiarknutý korenistými, drevitými tónmi. Ak je vôňa ako letná pohľadnica, tak i flakón tomu plne nasvedčuje. Vôňa sa zahaľuje do azúrovo modrého zafarbenia, dokonale evokujúcom letnú oblohu alebo farbu vĺn. Tvar flakóna spočíva v pevných základoch a oblých ramenách plných zmyselnosti. Chrómový golier v podobe hrdielka a uzáveru prináša väčšiu modernosť a eleganciu. Pieskované sklo flakónu je echom pre sviežosť vône. Cena za 100 ml: 81 eur.

DAVIDOFF: COOL WATER WAVE

Vôňa, ako jazda na surfe po perfektnej vlne. Aj keď budete stovky kilometrov od najbližšej pláže sedieť vo svojej kancelárii, prinesie vám tento parfum dobrú náladu. Vonia po trpko-sladkastých citrusových plodoch, borievke a teplom santalovom dreve. Na pokožke si v nej konkurujú dva komponenty: dozretý grapefruit a ohnivo ostré korenie. Neskôr sa pridá ešte aj horúci, zmyselný závan pačuli. Cena za 125 ml: 65 eur.

JEAN PAUL GAULTIER: LE MALE SUPERMAN EAU FRAICHE

Chcete vedieť, ako vonia super-hrdina? Presne tak: po studenej oceli. Okrem toho aj po vanilke a bôboch tonka. Na pokožke sa rozvinú aj aldehydy (syntetické molekuly vôní), pomiešané s poriadnou dávkou mäty. Ak ste milovali originálnu vôňu, tak potom budete letnú, limitovanú edíciu milovať! Cena za 75 ml, 56 eur.

 

GUERLAIN: L’HOMME IDEAL SPORT

Monsieur Thierry Wasser je šéf-parfumérom značky Guerlain. Okrem toho je aj posledným skutočným džentlmenom vo svojej branži. Jeho najnovšia kreácia sa nesie v teplých korenistých tónoch, spolu so sladkým pačuli. Táto kolínska pritom vonia skutočne športovo. Hodí sa ale skôr pre vyzretých pánov v cennom automobilovom veteránovi na Riviére, než pre mladých fitness fanatikov počas návštevy ich obľúbeného aerobic centra. Na pokožke sa rozvinie vôňa zelených tráv, zmiešaná s nádychom kumarínu. V spojení s elegantne sladkou vôňou sa napokon vytvorí nádherne nostalgická letná aróma. Cena za 100 ml: 98 eur.

 

HUGO BOSS: BOSS BOTTLED TONIC

Ak milujete presne strihnuté saká, určite poznáte aj značku Hugo Boss.  Počas horúcich letných dní, celkom určite siahnete skôr po vzdušnejších modeloch, rovnako ako po ľahších, športovejších vôňach. Presne takou je aj nová interpretácia klasickej „Boss Bottled“, ktorá bola obohatená o čerstvé tóny, aké potrebujete na osvieženie v rozhorúčenom veľkomeste. Vonia po pomarančoch, korení a zázvore. Na pokožke pribudne aj závan klinčekov a škorice. V našom Top 5 hodnotení sa jedná celkom isto o najlepší „modrý“, letný parfém s decentným, nenápadným letným bonusom. Cena za 100 ml: 70 eur.