Trnava sa s letom rozlúči septembrovými podujatiami, medzi ktorými nebudú chýbať jarmoky a koncerty

Prvá polovica septembra bude v Trnave a okolí patriť podujatiam a hudobným koncertom. Môžete sa tešiť na Trnavský piknik, Jarmok na golfe, Jazz vo vinohrade, ale aj na jarmočný víkend, ktorý odštartuje koncertom Richarda Müllera a kapely Hudba z Marsu.

 

Trnavský piknik sa zaradil medzi podujatia, ktoré obľubujú všetky vekové kategórie Trnavčanov. Lokalita kúpaliska Kamenný Mlyn ponúka prírodnú scenériu a vodnú plochu, tak čo môže byť ideálnejším prostredím práve pre piknikové popoludnie? Tento rok ho môžete zažiť v nedeľu 5. septembra od 13:00 do 19:00 hod. Okrem gastronomických zážitkov nebudú chýbať ani tie hudobné a deti svojím vystúpením zabaví Divadlo Agapé či tanečný workshop pod taktovkou Štúdia tanca a pohybu Alegria.

Druhý septembrový víkend prinesie niekoľko zaujímavých podujatí. V golfovom areáli v Kamennom Mlyne sa bude konať od 10. do 12. septembra ďalší ročník Jarmoku na golfe. Oproti minulému roku organizátori pridali ďalší jarmočný deň – nedeľu a tiež viac atrakcií pre deti.

„Jarmočné špeciality ako kačicu s kapustou a lokšami, tradičnú cigánsku či burčiak budete môcť prísť ochutnať vždy v čase od 12:00 do 20:00 hod. Tento rok máme možnosť pripraviť aj teambuilding pre väčšie skupiny, v rámci ktorého za pomoci golfových trénerov spoznáte golf a zahráte si footgolf,“  hovorí marketingový manažér Jakub Hrušovský z Golf Trnava a dodáva, že „pre tých najmenších účastníkov sme si pripravili maľovanie na tvár, v sobotu kolotoč, v nedeľu nafukovaciu atrakciu a golfový turnaj pre rodičov s deťmi.“ Počas celého jarmoku budú zároveň pre verejnosť zdarma k dispozícií inštruktori a aj zapožičanie golfových palíc.

Len pár kilometrov od Trnavy, v obci Suchá nad Parnou, sa v sobotu 11. septembra uskutoční 9. ročník obľúbeného podujatia Jazz vo vinohrade. Ak ste milovníkmi vína a jazzu, tak si príďte vychutnať jesenný podvečer do vinice, kde sa už schyľuje k oberačkám. „Náladu pod holým nebom rozprúdia tóny v podaní Swing Society Orchestra a chuťové bunky rozveselí naše víno spolu s menu z reštaurácie Forhaus,“ hovorí rodina Zvolenských z vinárstva Terra Parna.

Na druhý septembrový víkend si Mesto Trnava spolu s mestským kultúrnym strediskom „Zaži v Trnave“ už tradične pripravili podujatie Rozlúčka s letom, ktoré sa bude konať v sobotu večer 10. septembra v mestskom amfiteátri. Tento rok to na záver sezóny rozbalia trnavská skupina Hudba z Marsu a Richard Müller. Vstupenky sú už v predaji cez sieť Ticketportal, ale bude ich možné zakúpiť aj na mieste.

„Tento koncert zároveň odštartuje jarmočný víkend v Trnave, v rámci ktorého sa bude konať aj tradičné podujatie Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka, kde vyrastie malé stredoveké mestečko s remeselníkmi, obchodníkmi a stánkami s dobrým jedlom,“ dodáva Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ OOCR Trnava Tourism. Ak ste si ešte nezahrali GPS hru Mocný opasok, počas jarmočného víkendu budete mať možnosť zažiť v centre mesta stanoviská okorenené o interaktívne herecké vstupy. Ak ste fanúšikmi kolotočov, tiež si prídete na svoje.

Zdroj: Turistické centrum Trnava
Foto: Golf Trnava, Zaži v Trnave, Terra Parna