Ultimatívne luxusné SUV: Bentley Bentayga od Mansory

Bez debaty – bavorský úpravca Mansory sa do tuningu tých najdrahších áut na svete skutočne vyzná. Teraz si zobral do parády najluxusnejšie SUV súčasnosti – ultimatívne britské SUV Bentley Bentayga.

 Rozšírená karoséria samozrejme (ako vždy) obsahuje množstvo karbónových dielcov, optimalizovaný pohonný reťazec a najjemnejšiu kožu v interiéri. To všetko, spoločne so zvýšeným výkonom motora, ponúka nielen ešte vyššie rýchlosti v zákrute, ale najmä ešte špeciálnejší, exkluzívnejší celkový dojem.mansory_bentayga_03

Predok SUV obohatil kompletne nový nárazník s integrovaným spojlerom z karbónu a dodatočným LED denným svietením. Aj maska chladiča teraz pozostáva z karbónu. Celok dokončuje kapota motora z rovnakého, ultraľahkého, drahého materiálu.

Rozšírená karoséria je dôvodom silnejšieho, nižšieho celkového vzhľadu. Kvôli lepšiemu prítlaku vo vyššej rýchlosti pribudol na veku kufra nový dvojdielny spojler. Okrem toho bol zadný nárazník obohatený o spodný difúzor, so šikovne zakomponovanou dvojicou koncoviek výfukov. Množstvo ďalších menších doplnkov z karbónu privádza celkový dojem k dokonalosti.mansory_bentayga_04

Jednou z technických perličiek sú aj nové disky kolies z ľahkých zliatin s priemerom 23 palcov. Jednodielne kolesá v sebe spájajú športovosť s eleganciou. Popritom zabezpečujú aj skvelé odvetrávanie horúcich brzdových kotúčov. Ich rozmer je extrémny, rovnako ako použité pneumatiky – vzadu majú parametre 295/35 ZR23.

K dokonalému tuningu samozrejme patrí aj vyšší výkon motora. Dvanásťvalec v Bentley Bentayga od Mansory ponúka až 701 koní a krútiaci moment 1 050 Nm. Vďaka tomu sa podarilo zvýšiť maximálnu rýchlosť o dodatočných 10 km/h na 311 km/h.

V interiéri sa kládol dôraz na hlavné vlastnosti tradičnej anglickej značky – komfort a luxus, ale aj športovosť. Nájdete tu preto nielen množstvo jemnej kože, ale aj hliníkové pedále a zaujímavo tvarovaný športový volant. Na želanie dostanú tí najnáročnejší klienti aj ručne šité koberčeky, alebo kožou pokrytý každý kúsok interiéru.