V TRNAVSKEJ VIECHE BUDE VO ŠTVRTOK DEGUSTÁCIA SLOVENSKÝCH VÍN AJ S POHOSTENÍM

Séria ochutnávok vín s vinárom bude mať v tomto roku aj deviate pokračovanie. V priestoroch Trnavskej viechy bude tentoraz prezentovať svoje vína dvojica bratov z rodinného vinárstva Frtus Winery. Na degustáciu pripravia osem lahodných vín a k tomu občerstvenie vo forme tapas.

 

Trnavská viecha je tradičný lokálny podnik, ktorý sa nachádza v zrenovovaných historických priestoroch Severnej veže na Michalskej ulici. Majitelia sa už roky špecializujú najmä na vína z okolia Trnavy.

Podujatie s názvom Degustácia s vinárom vol. IX. sa bude konať vo štvrtok 23. novembra od 19:00 do 21:00 h. Bratia Stanislav a Radoslav Frtúsovci, ktorí svoje hrozno pestujú v tekovskej oblasti, konkrétne v obci Podlužany, prinesú do Trnavy osem najlepších vín zo svojej produkcie.

„Deviata degustácia bude o niečo špeciálnejšia svojou predvianočnou a pokojnou atmosférou. Blížia sa najkrajšie sviatky v roku a deň po našej akcii sa v Trnave dokonca rozsvieti vianočný stromček, čo bude znamenať aj začiatok nádherných trhov. Večernú degustáciu budú viesť skutoční majstri svojho remesla, ktorí uspeli aj na prestížnej parížskej súťaži, hovorí Tomáš Mankovický z Trnavskej viechy.

Mladí vinári z Frtus Winery, ktorí začali svoje podnikanie len v roku 2008, žnú so svojimi vínami úspechy na domácich aj medzinárodných súťažiach. Súčasťou jesennej degustácie bude osem vzoriek vín v sprievode odborného výkladu od bratov Frtúsovcov.

„Okrem zážitku z degustácie vzoriek vín ako Dunaj, Hron alebo tradičnej Frankovky modrej si môžete tento jesenný večer spestriť dobrým jedlom vo forme španielskeho tapas,“ dodáva Tomáš Makovický.

Vstupenky na podujatie je možné zakúpiť na stránke www.trnavskaviecha.sk alebo osobne na mieste.

Miesto a čas konania Degustácia s vinárom vol. IX.

23. 11. 2023, 19:00 h. – 21:00 h.
Michalská 10, 917 01 Trnava, Slovensko
Cena degustácie: 19,99€

Zdroj: Turistické informačné centrum v Trnave
Zdroj foto: Trnavská viecha, Región Trnava