Vyberte vašej žene darček na dovolenku – dámske plavky – aj muži sa pri výbere zapotia!

Zdroj obrázku: Creative Lab / Shutterstock.com

V rámci plážovej módy najviac obdivujú muži na ženách úchvatné plavky. Pri niektorých sa im až rozum zastaví – sú to vôbec plavky alebo tento kus látky tam ani vôbec nemusel byť? Dámske plavky totiž často prestupujú viaceré módne hranice, a tak jedny pripomínajú šaty, druhé outfit na športovanie a iné akoby zastupovali niektorý z dielov. V mužskom svete treba o dámskych plavkách nielen rozprávať, ale aj rozlišovať. Preto sme pre vás pripravili tento stručný manuál!

 

Dámske bikiny a ich variácie

Zjednodušene povedané, ide o typ dámskych plaviek, ktoré sú celosvetovo obľúbené pre dva samostatné diely. V podstate tak ako dámy využívajú klasickú spodnú bielizeň, vyberajú si vrchný a spodný diel plaviek.

Ich základným účelom je prekryť dekolt, prsia a lono. Prekrytie nie je striktne uvedené, závisí od toho, ako sa žena cíti, aký má typ postavy a aj od toho, kde konkrétne bude bikiny využívať. Dnes už dámske plavky slúžia na viac ako na pobyt pri vode. Sú konštruované tak, aby vyhovovali aj na prechádzkach po pláži, na vodné a plážové športy a na dlhodobé slnenie. Základom úspešných dámskych plaviek je okrem strihu aj použitý materiál podľa účelu, ich široký výber nájdete na stránke https://answear.sk/k/ona/oblecenie/plavky.

 

Monokiny, ktoré zdanlivo pôsobia ako dvojdielne plavky

Monokiny si vyžadujú hlbší pohľad, aby ste zistili, že ani zďaleka nejde o dvojdielne plavky. Do jedného súvislého celku sa dostávajú spojom úzkeho pásu, ktorý prepája vrchný a spodný diel cez brucho alebo po bokoch. Aj medzi týmito dámskymi plavkami rozlišujeme športové a rafinovanejšie kúsky. Rafinovanými sa stávajú vďaka spôsobu, ako odhaľujú ženské telo a aký materiál sa využíva na spojenie jednotlivých dielov. Zaujímavým na monokinách sú neraz zipsy, šnúrky alebo zvodné cvoky.

Pozor! Súčasná móda už dávno nepovažuje dámske jednodielne plavky za modely výlučne pre plnoštíhlejšie ženy. Je na ne krásny pohľad už len pri pomyslení, že postavu dokážu formovať, pozdvihnúť čo treba a zoštíhliť na miestach, kde je to nevyhnutné.

 

Tankiny – pohodlné a zaujímavé zároveň

Dámske plavky tankiny pravdepodobne vznikli pre ženskú nerozhodnosť. Nevedia či uprednostniť jednodielne, alebo dvojdielne plavky, tak siahnu po tankinách. „Oficiálne“ ich považujeme za dvojdielne modely, pričom vrchný diel vystupuje ako tričko alebo plážový top. Spodná časť je zvyčajne typickou nohavičkovou. Viac ich nachádzame v šatníku plnoštíhlych žien, ale nie je to pravidlom.

 

Ženy v plavkách, ktorým záleží na kvalite života

V takom prípade uprednostňujú udržateľnú plážovú módu. Vyberajú ich bez ohľadu na typ a prevedenie, prvoradé sú kvality materiálu a potvrdenie o neškodnosti. O udržateľnosti plaviek svedčia viaceré garantované certifikáty, no s osvedčením sa na pláž rozhodne nikomu nechce. Viac oceníme fakt o recyklovateľnom pôvode pri vhodnej kombinácii viacerých látok  – najčastejšie je to polyester a elastan pre voľnosť na pláži.

Zdroj obrázku: Creative Lab / Shutterstock.com