Aké to je – lietať prvou triedou?

Spoločnosť Emirates predstavila nové súkromné kabíny pre svoju flotilu lietadiel Boeing 777. Inšpiráciu našla v triede S od značky Mercedes-Benz.

Nové privátne kabíny Emirates posúvajú luxus a súkromie na palube svojich lietadiel na vyššiu úroveň vďaka posuvným dverám od podlahy až k stropu a elegantným dizajnérskym prvkom inšpirovaným vozidlom Mercedes-Benz triedy S.

Každá kabína ponúka až 40 štvorcových stôp (3,716 m²) osobného priestoru. Nový interiér vznikol v spolupráci spoločností Boeing, Rockwell Collins, Panasonic, Jaques Pierre Jean Design a dizajnérskou firmou Teague z amerického Seattlu. Kožou potiahnuté sedadlá v prvej triede sú nastaviteľné do horizontálnej polohy a môžu byť uvedené do pozície „s nulovou gravitáciou“, inšpirovanou technológiou NASA. Tá dáva pocit uvoľnenia a beztiažového stavu. Aby mali všetci pasažieri prvej triedy aktuálny prehľad o lete, uvedie spoločnosť Emirates v privátnych kabínach v stredovej uličke „virtuálne okná“. Tie sprostredkovávajú živý prenos z okolia lietadla prostredníctvom externej kamery. V ostatných kabínach sú pripravené ďalekohľady pre cestujúcich, ktorí chcú zo svojho okna preskúmať oblohu.

Ľahkú komunikáciu cestujúcich s palubným personálom zaisťujú videohovory. Súčasťou kabínky je okienko slúžiace pre servírovanie nápojov, alebo drobného občerstvenia.

Zákazníci si môžu behom letu vybrať z viac ako 2 500 zábavných kanálov na 32-palcovej televíznej obrazovke s plným HD LCD displejom, poprípade si môžu nahrať vlastný filmový materiál zo svojich zariadení. Zážitok po novom umocňujú sluchátka Bowers & Wilkins Active Noise Canceling E1 vyvinuté výhradne pre spoločnosť Emirates. Každý apartmán je vybavený sadou, ktorá zahŕňa luxusnú starostlivosť o pleť a pokožku Byredo, pyžamo s hydratačnými mikrokapsulami a exkluzívny cestovný balíček s kozmetickými produktmi značky Bulgari.

Cestujúci prvej triedy Emirates budú môcť, po prílete alebo pred odletom zo Spojených arabských emirátov využiť pohodlný prevoz v Mercedese-Benz triedy S.