Aké pánske topánky budú „fičať“ túto zimu?

Zimná sezóna praje vysokým, pevným a teplým topánkam. Viete, ktoré budú v móde tento rok? Budete prekvapení – v meste sú dovolené aj kanady, alebo vibramy…

Kanady

Stali sa skutočným módnym doplnkom. Bývalé vojenské topánky sa dnes odlišujú svojou eleganciou, danou hladkou jemnou kožou a po bokoch lesklou medzipodrážkou, vytvorenou čiernym lakom. Medzičasom sa ich ceny vyšvihli do nebeských výšok, naša „vďaka“ za to patrí značkám ako Givenchy alebo Balenciaga. Ich tvar pripomína kultové topánky Doc Martens, ktoré si obľúbili pankáči, aj skíni. V žiadnom prípade ich nekombinujte s bielymi šnúrkami – dlhú dobu sa tak prejavovali neonacisti, pankáči nosili červené.

 

Chelsea Boots

Vymysleli ich zhruba v roku 1830, neskôr ich preslávila skupina Beatles. Medzičasom sú klasikou pre mužov, ktorí chcú vyžarovať čaro štýlu Rock-‚n‘-Roll. Nosia sa najmä čierne modely s lakovanou medzipodrážkou. Obzvlášť cenené sú modely z jedného kusa kože, medzičasom sú už povolené aj k obleku, najmä pre ľudí v kreatívnej branži.

 

Vibramy

Vysokohorské turistické topánky nás sprevádzajú už niekoľko sezón. Špičkové vibramy za 1 200 eur ponúka napríklad Hermés, ale aj mnoho iných módnych značiek. Nečudujte sa tak, keď tieto topánky dnes objavíte na niekom v centre veľkomesta. Nosia sa najmä k tmavým denimovým rifliam, alebo manšestrákom. Skvelým doplnkom sú aj vysokohorské bundy a slnečné okuliare s bočnou ochranou zraku.

 

Kovbojky

Opäť sú v móde a my by sme mali byť radi. Nič nie je mužskejšie, hádam už len filmy s Johnom Wayneom. Dvojfarebné čižmy od Calvina Kleina sa vynímajú striebornou prackou v prednej časti. Najlepšie vyniknú s upravenými džínsami a košeľou s vreckami. Ak sa vám celkom nepáči cena 1 200 eur za kovbojky od C. Kleina, vyčkajte – budúci rok ich určite ponúknu aj lacnejšie módne reťazce.

 

Desert Boots

Anglickí vojaci ôsmej armády ich nosili v púšti počas druhej svetovej vojny ako náhradu za svoje vojenské čižmy. V horúcej klíme púšte slúžil aj mladý Nathan Clark, syn známej anglickej obuvníckej dynastie. Po vojne prebral ideu týchto topánok a vyvinul z nej mnohokrát kopírovaný štýl Desert Boot, ktoré vyrábal vo svojej firme C.J. Clark. Dnes sú tieto pohodlné a robustné poltopánky ideálnym spoločníkom pre prechodné obdobie. Nosia sa k tmavým denimovým džínsom strihu slim jemne vyhrnutých na kotníkoch. My odporúčame svetlo, alebo tmavohnedé modely z brúsenej kože, prípadne je fajn aj čierna lesklá koža. Nikdy ich nekombinujte s oblekom! Na to sú príliš ležérne…