Ako rýchlo a jednoducho vyriešiť problémy s vašou zhoršenou erekciou

Sex k životu jednoducho patrí a vy si to veľmi dobre uvedomujete. V niektorých situáciách sa ale uspokojenie týchto základných potrieb môže skomplikovať a pomoc sa hľadá v danej a často chúlostivej situácii ťažko. Preto by ste sa mali o svoje zdravie starať oveľa viac než doteraz, pretože ako sa ukazuje, je to jedna z najzávažnejších príčin, ktorá spôsobuje veľké množstvo iných problémov.

Čo spôsobuje problémy s erekciou ?

Erekcia je situáciou a sprievodným javom viacerých reakcií tela na rôzne podnety. Zvyčajne je to o predstavivosti a pôsobení na zrak, sluch, vôňu a chuť. Ak sa tieto prvky spoja v jedno, hovorí sa o dokonalej stimulácii a človek zažíva príjemné vzrušenie.

Centrálny nervový systém zároveň začína vysielať nervové impulzy, ktoré zvyšujú tok krvi do penisu. Tá vyplní hubovité tkanivá v jeho vnútri, čo vedie k zvýšeniu objemu a získaniu tuhosti. Nie vždy je to ale také ľahké.

Časté problémy s erekciou môžu byť spôsobené organickými príčinami spojenými s funkciami krvných ciev, nervov, hormónov alebo psychologickými faktormi. Súčasné štatistiky ale naznačujú, že až 80 % všetkých problémov s erekciou bolo spôsobených práve organickými príčinami. Prečo je tomu tak, a ako to môžete jednoducho a rýchlo zmeniť, sa dozviete ďalej.

Pri výskyte erekcie sú potrebné tieto štyri faktory

  1. Normálne fungujúci nervový systém, ktorý vysiela potrebné signály do penisu.
  2. Integrovaný systém krvných ciev (kardiovaskulárny systém), ktorý umožňuje krvi voľne a bez prerušenia prúdiť do ciev penisu.
  3. Zdravé hladké svalové tkanivo penisu, ktoré by malo byť uvoľnené, aby penis mohol byť naplnený krvou a v prípade potreby rásť v objeme.
  4. Schopnosť držať krv v penise tak, aby zostal pevný.

Medzi organické príčiny erektilnej dysfunkcie sa radia dlhé – chronické alebo krátkodobé – akútne poškodenia a komplikácie spôsobené narušením niektorého zo spomínaných faktorov. Tiež  sa pod to môže niekedy podpísať operácia prostaty a iné viac invazívne zákroky.

Ako to riešiť v prípade psychických problémov a s pribúdajúcim vekom

Ani podlomená psychika nie je pre dosiahnutie kvalitnej erekcie príliš ideálna a riešenie sedatívami neprichádza do úvahy už vôbec, pretože tie váš problém v tomto smere ešte len zhoršia. K ďalším problémom pod zhoršenú a možno spomalenú erekciu sa podpisuje aj vyšší vek, v tomto prípade to môžete vyskúšať s pomocou Kamagry. Podporný prostriedok, ktorý má ale svoje špecifické vlastnosti, na ktoré si musíte dať pozor. Je na predpis, takže by vás s nimi mal oboznámiť váš lekár.

Samozrejme, že ani fajčenie a aktivity, ktoré obmedzujú tok krvi do penisu nie sú pre vás ideálne, ale vždy je nádej na zlepšenie, ak sa takéhoto životného štýlu vzdáte včas.

FOTO: pixabay