Ako sa vyhnúť dlhodobým zlyhaniam a problémom v posteli?

Zdroj obrázka: US 2015/Shutterstock.com

Trpí nimi obrovské množstvo mužov v rôznom veku, no len minimum sa odváži o nich hovoriť. Problémy v intímnej sfére robia starosti mnohým domácnostiam, dokonca až do takej miery, že môžu ohroziť vzťahy a celú rodinu.

 

Aby ste sa tomu vyhli, skúste zistiť, akým spôsobom získať späť vašu chuť do intímneho zblíženia?

Pre odstránenie problému je dôležité poznať príčiny jeho vzniku

Aby ste zistili, ako jednoducho zlepšiť erekciu, mali by ste vedieť, čo ju najčastejšie spôsobuje. Väčšinou je vyvolaná zvýšeným prísunom krvi do penisu. Krv je pod vysokým tlakom pumpovaná cez rozšírené tepny do erektilného tkaniva. Žily sú stlačené. Výsledok: tlak v erektilnom tkanive sa zvyšuje a penis stuhne. Tento proces je možný len prostredníctvom komplexnej interakcie nervov, krvných ciev a hormónov.

Existuje mnoho dôvodov, prečo tieto veci nefungujú tak, ako majú. Najčastejšie je to spôsobené fyzickými príčinami, ale svoju úlohu môžu zohrávať aj psychické faktory. Samozrejme, niekedy vás môžu do pohody dostať aj nové a lepšie matrace na mieru.

Psychologické dôvody problémov s erekciou

Psychologické dôvody, ako je stres, depresia, úzkostné poruchy alebo stresujúce udalosti, s väčšou pravdepodobnosťou spúšťajú erektilnú dysfunkciu u mladších mužov. Napriek tomu ich treba vždy považovať za veľmi rizikový faktor u všetkých vekových skupín.

Nedostatok testosterónu ako príčina erektilnej dysfunkcie

Prirodzene klesajúca hladina testosterónu môže spôsobovať problémy s pribúdajúcim vekom. V zriedkavých prípadoch je nedostatok testosterónu vrodený. Niekedy je erektilná dysfunkcia dôsledkom užívania liekov, úrazov alebo chirurgického zákroku (na prostate alebo črevách). Alebo si môžete pomôcť zmenou stereotypu a vyskúšať zaujímavé BDSM praktiky.

Erektilná dysfunkcia spôsobená životným štýlom a predchádzajúcimi ochoreniami

Hlavnou príčinou problému je zvyčajne nezdravý životný štýl, pod ktorý spadá fajčenie, alkohol, obezita a nedostatok pohybu. Tieto veci môžu poškodiť cievy, takže je sťažený prietok krvi v erektilnom tkanive. Poruchy potencie niekedy naznačujú aj blížiace sa srdcové infarkty a mŕtvice alebo sú spôsobené chorobami postihujúcimi centrálny nervový systém. Patrí medzi ne Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba a roztrúsená skleróza. Aj cukrovka, vysoký krvný tlak, stukovatenie pečene či poruchy metabolizmu lipidov podporujú poruchy krvného obehu a tým aj problémy s erekciou.

Ak sa preto chcete dlhodobých zlyhaní pri intímnych chvíľkach zbaviť, skúste to najskôr zmenou životného štýlu a keď to nezaberie, navštívte urológa.

Zdroj obrázka: US 2015/Shutterstock.com