Poruchy erekcie pokazia vzťah

Tešíte sa na príjemné intímne chvíle strávené v spoločnosti partnera, no skutočnosť sa neskončí až tak ružovo.  Môže sa to stať každému. Poruchy erekcie sú jednou z najčastejších príčin pretrvávajúcich partnerských problémov. A pritom je ich riešenie pomerne jednoduché a rýchle. Stačí nabrať odvahu a zájsť za odborníkom, ktorý dá  chúlostivé problémy do poriadku.

 

Problémy, aké vám vaša dysfunkcia v posteli spôsobuje nie sú totiž len problémami, či pre mnohých hanba, muža. Trpí nimi aj partnerka a problém sa z oblasti postele prenesie neraz aj do bežnej komunikácie medzi partnermi. Narastajúcou nepohodou a napätím v komunikácii medzi rodičmi, potom môžu byť postihnuté aj deti. Ďalším dôsledkom, ktorý môže vzísť z partnerovej poruchy môže byť mylná domnienka partnerky, ktorá si môže myslieť, že už svojho partnera nevzrušuje, alebo jej „zahýba“ a preto nedokáže byť v posteli výkonný. Dôležité je preto rozprávať sa s partnerom aj o tejto chúlostivej záležitosti a nenechať zájsť problém zbytočne až do vyhrotenej situácie.

Problémy s erekciou ovplyvňujú dennodenne život miliónom mužov. Nemusíte sa preto hanbiť zájsť ku lekárovi, pretože pre neho je tento problém rovnako bežný, ako pre vás napríklad návšteva potravín. Problémy s erekciou sa odborne nazývajú erektilná dysfunkcia. Jedná sa o pretrvávajúci stav neschopnosti dosiahnuť, alebo udržať erekciu, ktorá je postačujúca pre uspokojivý pohlavný styk. Takéto problémy má počas života takmer každý muž. Zaujímavé je, že ich hlavnou príčinou nie je vek, ako si mnoho z vás doposiaľ myslelo, ale najmä fyzická a psychická kondícia muža.

Dôležité pre erekciu je správna funkcia ciev a nervov súvisiacich s mužským pohlavným orgánom. Aké sú najčastejšie príčiny porúch erekcie?
·         psychický stres, resp. nepohoda,
·         choroby: napr. cukrovka, vysoký cholesterol, krvný tlak, ateroskleróza,
·         poruchy a poranenie nervového systému,
·         fajčenie,
·         niektoré druhy liekov.

Erektilná dysfuncia je liečiteľná. V súčasnosti je viacero spôsobov liečby, stačí sa poradiť s lekárom. Niekedy môžu pomôcť aj tabletky na lepšie prekrvenie ciev, ktoré sú určené na tento problém a ktoré si môžete kúpiť v lekárni.

Zdroj: Zoe F.