Autá pre duel Batman vs. Superman

S príchodom očakávaného filmu „Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti“ prichádza Jeep so špeciálnou sériou s podobným názvom. Účinkovať tu však bude aj nový kamión Iveco Stralis.

Film filmového štúdia Warner Bros. Pictures, v ktorom si zahrajú Ben Affleck a Henry Cavill,  zažije celosvetovú premiéru 25. marca 2016.

Iveco Stralis Hi-Way, ktorý sa pýšni titulom „International Truck of the Year 2013“, sa tiež predstaví v napäto očakávanom filme o akčnej dvojici. Použitie ťažkého úžitkového vozidla Iveco vo filme je výsledkom jedinečnej spolupráce firmy Fiat Chrysler Automobiles (FCA US LLC), ktorá je sesterskou spoločnosťou firmy CNH Industrial, a filmového štúdia Warner Bros. Pictures. Ťažké úžitkové vozidlo Iveco Stralis Hi-Way sa prvýkrát predstaví na filmovom plátne v scéne s rýchlou naháňačkou s kultovým Batmobilom.

Väčšina záberov filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti bola natočená v priestoroch spoločnosti FCA v Detroite a v jej okolí, vozidlo tak prirodzene zapadlo do vízie tvorcov a široká ponuka značiek a produktov spoločností FCA a CNH Industrial umožnila prispôsobiť takmer každú stránku vozidla potrebám filmu.

Okrem ťažkého úžitkového vozidla Iveco Stralis sa vo filme predstavia aj vozidlá značiek Jeep, Dodge, Chrysler, FIAT, Alfa Romeo a Maserati. Keďže limitovaný kamión by si asi nikto nekúpil, špeciálnu ponuku pripravil Jeep. Jeho model Renegade Dawn of Justice Special Edition je postavený na základe verzie Renegade Latitude. Môže mať buď tmavosivé lakovanie Granite Crystal, alebo čiernu Carbon Black, v obidvoch prípadoch stojí na čiernych osemnásťpalcových diskoch s lesklým povrchom. Temná téma sa dostala aj do interiéru malého Jeepu. Čierne látkové čalúnenie sedadiel a čierne lakované prvky prístrojovej dosky vytvárajú jednotvárnu farebnú schému prerušenú len farebným podsvietením prvkov. Do výbavy špeciálnej série sa dostala parkovacia kamera a balík príslušenstva Popular Equipment Group. Balík pozostáva s diaľkového štartovania, elektrického nastavenia sedadla vodiča a dvojzónovej automatickej klimatizácie. Sériu Dawn of Justice poháňa 2,4-litrový štvorvalec Tigershark s výkonom 180 koní a krútiacim momentom 240 Nm. Cez deväťstupňovú automatickú prevodovku pôjde výkon na všetky štyri kolesá. V ponuke bude nový akčný Jeep zatiaľ iba v USA, o ostatných trhoch sa ešte nerozhodlo.

Upútavka na nový akčný film:

https://www.youtube.com/watch?v=lQjBantIOcw