Bilancia škôd po víkendových búrkach

Po víkendových búrkach, ktoré sa prehnali Slovenskom, klienti Allianz – Slovenskej poisťovne nahlasujú prvé škody na majetku. Len v pondelok dopoludnia klienti nahlásili vyše 90 poistných udalostí z privátneho poistenia prakticky z celého Slovenska, no najmä z okolia Trenčína, Prešova, Košíc, Hlohovca či Piešťan.

Silné búrky, spojené s bleskami a krupobitím poškodili viacerým klientom strechy a strešné krytiny, fasády, exteriérové žalúzie. Prívalové dažde zaplavili viacerým obyvateľom pivnice a suterény domov.

Allianz – SP eviduje aj niekoľko škôd na elektrospotrebičoch, spôsobených úderom bleskom a následným prepätím. Okrem privátneho majetku nahlásili klienti aj škody na vozidlách a úrode, spôsobené ľadovcom.

Klientom odporúčame nahlásiť vzniknuté škody čo najskôr, najlepšie online, prostredníctvom webstránky https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/, kde je možné vložiť aj fotografie poškodeného majetku. Na nahlásenie škody je možné využiť aj bezplatnú telefonickú linku 0800 122 222.

Škody na dome či byte kryje poistenie nehnuteľnosti a domácnosti (riziko živel). Škody na vozidle si môžete uplatniť z havarijného poistenia – riziko živelná udalosť, ktoré je v Allianz – SP už v základnom balíku havarijného poistenia auta.

Zdroj: Odbor firemnej komunikácie, Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s.