Bilancia škôd

1044 áut poškodil ľadovec, ktorý sa včera popoludní prehnal Košicami. Krúpy o veľkosti pingpongových loptičiek rozbíjali sklá áut a výrazne poškodili kapoty. Klienti Allianz – SP odvčera nahlasujú svoje poistné udalosti a aktuálne počet škôd vozidiel po včerajšom krupobití v Košiciach a okolí presiahol tisícku, pričom škody neustále pribúdajú.

Okrem vozidiel ľadovec poškodil aj privátny majetok ľudí, najmä eternitové strechy, lexanové striešky nad vchodmi domov, strešné okná, fasády domov, prestrešenia terás, žalúzie a slnečné kolektory. Aktuálne eviduje Allianz – SP približne 40 takýchto poistných udalosti. Väčšina škôd na nehnuteľnostiach sa pohybuje vo výške okolo 2000 – 3000 eur. Evidujeme aj poškodenú strechu domu v hodnote približne 5000 eur.

Škody po krupobití na majetku sú kryté v rámci poistenia nehnuteľnosti, škody na vozidlách zas kryje havarijné poistenie, z rizika živel. Akúkoľvek škodu na vozidle či inom majetku je treba poisťovni nahlásiť online, telefonicky alebo na pobočke, a to čo najskôr, aby sme mohli poistnú udalosť začať riešiť a poškodeným klientom čo najskôr škodu uhradiť . Odporúčame si vzniknuté škody aj zdokumentovať , stačí odfotiť do mobilu a fotky odoslať poisťovni pri hlásení škody,“ radí hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.