Chcete trvalo tesnú a funkčnú strechu? Vyberte si správnu hydroizoláciu

NIKCOA/Shutterstock.com

Nielen zrážky, ale aj sneh a vlhkosť môžu spôsobiť, že nedostatočne chránená strecha domu môže veľmi rýchlo vypovedať svoje služby. Predpokladom pre trvalo tesnú a funkčnú strechu je preto odborné a materiálovo vhodné plánovanie, ktoré obsahuje jasný a jednoznačný popis a výber strešného plášťa z hľadiska kvality, vyhotovenia kvalifikovaným, odborným a skúseným montážnikom, ktorý má aj príslušné informácie, pokyny výrobcu a technické pravidlá a v neposlednom rade pravidelnú údržbu strechy, ktorá by sa mala vykonávať raz ročne.


Reč je o kvalitnej hydroizolácii, ktorá sa o trvalo tesnú a funkčnú strechu postará najlepšie.

Prečo je hydroizolácia strechy dôležitá?

Strešné membrány, bez ohľadu na to, či sú vystavené poveternostným vplyvom, sú pomerne často, takmer každý deň vystavené rôznemu mechanickému, tepelnému, chemickému a biologickému namáhaniu ako na povrchu strechy, tak aj na celej konštrukcii. Základom pre plnohodnotnú ochranu  tejto časti domu pred spomínanými faktormi je preto profesionálna hydroizolácia strechy.

Len kvalitná hydroizolácia dokáže vytvoriť akúsi membránu a tým chrániť konštrukciu budovy a samotnej strechy pred nepriaznivými vplyvmi okolia. Vďaka hydroizolácii strechy voda a vlhkosť nepoškodí jej základy. Dlhšie vám vydrží a bude vás za každých podmienok a po celý život dobre chrániť.

Vyskúšajte aj nádoby na dažďovú vodu

Základom dobrej izolácie povrchu strechy pred vodou a vlhkosťou je, zbaviť tento povrch nadmerného množstva vody. Aj pri dobrej izolácii sa pri nesprávnom postupe a nie vždy ideálnom tvare strechy môže voda ukladať a spôsobovať presakovanie do povrchu. Často sa to deje najmä v prípadoch, kedy je podcenená jej údržba a nie sú vyčistené odkvapy.

Aby ste sa tomu vyhli, nestačí však len strechu a jej dôležité časti vyčistiť, ale tiež odtok vody dobre zabezpečiť. Na tento účel vám veľmi dobre poslúžia špeciálne nádrže na dažďovú vodu, ktoré sa dajú zabudovať pod povrch zeme, vďaka čomu o ich prítomnosti nikto nemusí vedieť a pritom si vytvárate v blízkosti pozemku zásoby úžitkovej vody a chránite zároveň svoj dom a strechu pred vlhkosťou.

Vyskúšajte a uvidíte, že efekt sa dostaví veľmi rýchlo.

Zdroj obrázka: NIKCOA/Shutterstock.com