Čo vám prinesie Android TV – svet plný videí, hier aj správ

Nestačia vám klasické televízne stanice? Získajte prístup k filmom, seriálom či rôznym videám, napríklad cez obľúbené streamovacie platformy aj vo vašom televízore.

 

O Android TV ste už určite nejedenkrát počuli. Ide o jeden z druhov inteligentných televízorov, ktorý pracuje na báze operačného systému známeho hlavne z mobilných telefónov. Hlavnou vymoženosťou je možnosť inštalácie veľkého množstva aplikácií priamo do televízneho prijímača. Konkrétne tie, ktoré vám ponúkne vo svojom obchode Google.

Problémy nenastávajú ani s prehrávaním videí v rôznych formátoch, ako napríklad DLNA či MKV. Nechýbajú ani hry, ktoré sú optimalizované na širokouhlé obrazovky. Pre technicky zdatnejších tu máme možnosť pripojenia inteligentných zariadení alebo ovládanie hlasom.

 

Zaujímavé ovládanie

Mnoho ľudí má obavy z toho, či zvládne pohybovanie sa v tomto konkrétnom užívateľskom priestore. Na výber ale máte viacero možností. Tým bežným je využitie diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou balenia multimediálneho centra alebo samotného android smart tv.

Veľmi obľúbenou voľbou je ale ovládanie pomocou aplikácie, ktorú si jednoducho nainštalujete do vášho smartfónu. Niektoré typy televízorov umožňujú aj hlasové ovládanie.

 

Hry aj správy

V tomto prípade sa vám nedostane len zariadenia, ktoré slúži na bežné sledovanie filmov, seriálov či videí. Otvárajú sa vám aj ďalšie možnosti. Ak navštívite Google Play, nájdete tu na stiahnutie veľké množstvo hier. Z Android TV sa tak môže jednoducho stať aj zaujímavá herná konzola. Stačí k nemu pripojiť Bluetooth joystick a máte postarané o hodiny zábavy.

Pre tých, ktorí bažia po najnovších informáciách z domova či sveta, môžete využiť služby Google Assistant, ktorý vám vyhľadá všetky dôležité správy. Tento softvér vám poslúži aj na kontrolu ďalších domácich smart zariadení. V dnešnej dobe vám trh ponúka tieto televízory rôznych značiek vo všetkých cenových reláciách dostupných pre širokú verejnosť.

Zdroj obrázku: Dean Drobot / Shutterstock.com