Domáci lekár z každej záhrady

Vyrobte si nový domáci sirup z cesnaku, ktorý pomôže upevniť zdravie. Je neuveriteľne zdravý, úplne prírodný a ponúka mnoho zdravotných benefitov. Recept je veľmi jednoduchý a je ľahké vyrobiť sirup z dostupných surovín. Potrebujete len jablčný ocot, cesnak a prírodný med. Všetky tieto suroviny, majú v sebe úžasné zložky.

 

Prečo by sme mali piť tento cesnakový sirup?
Tento sirup podporí imunitný systém, zníži krvný tlak a hladinu zlého cholesterolu. Ochráni pred prechladnutím a infekciami.

Recept:
8 strúčikov jemne roztlačeného cesnaku
200 ml jablčného octu
200 ml medu

Najprv rozmixujete cesnak. Pridajte med a jablčný ocot a ďalej mixujete. Po 15 sekundovom rozmixovaní preložte zmes do pohára. Odložte do chladničky na 5 dní a občas ho premiešajte.  Po 5 dňoch je zmes pripravená na konzumovanie.

 

Ako zmes konzumovať?
Naporcujte 2 čajové lyžičky cesnakového sirupu do pohára s vodou a vypite ho. Každé ráno na lačný žalúdok – hneď ako sa zobudíte. Vodu so sirupom vždy dobre premiešajte. Sirup je silný prostriedok proti možným chorobám.

 

O cesnaku
Cesnak – je to jedna z najzdravších surovín na svete. Má veľmi dobré antibakteriálne účinky. Bráni prechladnutiu a viróze. Cesnak pomôže „nakopnúť“ imunitný systém a je to jedno z najzdravších antibiotík. Cesnak by sa mal konzumovať každý deň, hlavne v tomto období pandémie, aby jeho úžasné zložky efektívne bojovali proti baktériám v tele.

Autor: Marta Z.