ELON MUSK PREDSTAVIL RAKETOVÝ TESLA ROADSTER

Tento geniálny vynálezca a obchodník nás dokázal prekvapiť už mnohokrát. Cez svoj vesmírny program xSpace posiela rakety do vesmíru, plánuje mesto budúcnosti a ešte omnoho viac.

Lenže na rozdiel od niektorých svojich kolegov dokáže Elon Musk premeniť svoje smelé plány na realitu. Nie inak je to s jeho autom budúcnosti značky Tesla – teraz totiž chystá novú upgradeovanú verziu modelu Roadster. Novú generáciu je totiž možné kúpiť taktiež s raketovými motory, za nemalý príplatok v tzv. balíčku SpaceX.

Nejedná sa samozrejme o tie isté ako na vesmírnej lodi Falcon. V podstate ide o vysoko natlakované nádrže so vzduchom, ktorý bude možné dopĺňať elektrickými kompresormi napájanými z batérie auta. Takže technicky stále pôjde o elektromobil.

Aj bez raketových motorov má nový Roadster v základnej verzii ponúkať zrýchlenie 0-100 km/h za 2,1 sekundy, takže si ani radšej nepredstavujme, aké bude po inštalácii týchto motorov, ktoré by mali teoreticky nahradiť zadné sedadlá. Najvyššia rýchlosť je podľa údajov výrobcu viac ako 400 km/h a dojazd rovných 1 000 km. Priznajme úprimne – vlastníctvo športového vozidla s výkonom (takmer) porovnateľným s vesmírnou raketou, je viac než lákavé. Konkrétny výkon síce nepoznáme, ale údaj najvyššieho krútiaceho momentu 10 000 Nm je neporovnateľný s ničím iným.

Do výroby má ísť už v roku 2020 a na bezpečnosť vodiča bude dávať pozor tzv. rozšírená realita, ktorá pomôže riadiť takto naspeedovaný automobil komukoľvek, kto si ho zakúpi.

Á propos kúpa – za jeho rezerváciu zaplatíte 43 000 eur, celková cena by mala dosiahnuť sumu 215 000 eur.
Video:: https://www.youtube.com/watch?v=tw4jkyfY4HE