Exotický Karibik chutí najlepšie v zimných mesiacoch

Tento vzdialený kus sveta je čoraz viac navštevovaný Európanmi. Suchozemci odjakživa milujú objavovať zátoky a biele pláže s krištáľovo čistou vodou, preto sa niet čomu čudovať. Čoraz častejšie tam Slováci trávia vianočné sviatky.

 

Karibik už nie je destináciou, na ktorú sa míňajú všetky odložené úspory. Navyše, Karibské ostrovy sú teraz ešte dostupnejšie! Len si to predstavte. Tropické dažďové pralesy s vodopádmi či nekonečné biele piesočnaté pláže s alejou kokosových paliem. Znie to ako z toho najkrajšieho sna, však? No v tomto prípade môže byť aj sen rýchlo pretavený v skutočnosť. Prezrite si bohatú ponuku Boataround a vydajte sa za karibským dobrodružstvom.

Jednou z najväčších výhod dovolenky na lodi je bezpochyby užívanie si každého dňa na inom karibskom mieste. Najlepší čas na plavbu v týchto končinách je práve od polovice novembra do konca mája, pretože klíma je tu vtedy najpríjemnejšia.

Keď je loď najlepším kamarátom

Patríte k adrenalínovým jachtárom? Jesenné plavby na prázdnom mori sú potom ako stvorené pre vás. Najväčšou výhodou zimných mesiacov je, že sa dostanete na miesta, ktoré bývajú dlho dopredu vybookované alebo sú príliš rušné. Ak nevlastníte kapitánsky preukaz, nemajte obavy. Cez rezervačný portál si môžete rýchlo a jednoducho rezervovať aj služby kapitána, ktorý bude vašim plnohodnotným parťákom na palube.

V Karibskej oblasti sa pritom striedajú dve ročné obdobia – suché a vlhké. Od novembra do apríla sa môžete tešiť na príjemné teploty, ktoré sa pohybujú od 21 °C do 26 °C. Prehánky sú v tomto období časté, no prejdú skutočne rýchlo. Dážď tu pôsobí ako osviežujúca prírodná klíma. Ak vás máta myšlienka na sezónu hurikánov, nemusí. Na plavbách, ktoré v tejto oblasti zažijete v období od novembra do mája sa jej elegantne vyhnete. Vlhké ročné obdobie totiž trvá od 1. júna do 30. novembra. Tieto obavy tak môžete hodiť za hlavu.

Karibské must-see!

Za jedno z najkrajších miest na svete sú v komunite cestovateľov považované Britské Panenské ostrovy. Je ich takmer šesťdesiat, z toho pätnásť je neobývaných a niektoré sú privátne. Najznámejším majiteľom je britský podnikateľ a vlastník značky Virgin, Richard Branson. Keď máte chuť práve na Britské Panenské ostrovy alebo BVI ako sa im medzinárodne hovorí, môžete sa obrazne povedané zapísať aj vy na zoznam mnoho potápačov či milovníkov plachtenia. Práve v spomínanom období je oveľa väčšia šanca na bezproblémové kotvenie vo vychytených marínach vďaka nižšiemu počtu dovolenkárov a turistov.

To, že sa bude na čo pozerať nad vodou i pod ňou, vám môžeme s čistým svedomím garantovať. V Karibskom mori nájdete potopené pozostatky lodí či zaplavené poklady a plachtiť môžete napríklad v obrovskej uzavretej koralovej lagúne. Ak ste typ, ktorý nezaváha pri obúvaní turistických topánok a radi si dáte tak trochu „do tela“, výstup na sopku Mount Sage vám doslova vyrazí dych. Na Britských Panenských ostrovoch si príde na svoje naozaj každý.

Zakladatelia Boataround

Užívajte si a buďte v bezpečí

V Karibiku je povolený presun na plachetnici iba cez deň. Keď slnko zapadne, nastane čierna tma, ktorá nemá obdobu takmer nikde inde na svete. A práve preto sú presuny loďou v nočných hodinách zakázané. Nehľadajte za tým žiadne nezmyselné úradné reštrikcie. Tento zákaz je vydaný výlučne pre vašu bezpečnosť. Ak sa plavíte v Karibiku, majte stále na pamäti plánovanie. Dostať sa z maríny do maríny sa pokúste stihnúť ešte pred zotmením.

Karibik je tak povediac zlatou baňou na objavovanie. No s loďou to tu ide o niečo ľahšie. Nielenže sa s ňou dostanete prakticky kamkoľvek chcete, je to tiež zážitok na celý život, ktorý by si mal každý aspoň raz skúsiť.

Zdroj: Lenka V.