Havaroval – ani Richard Hammond nie je dokonalý

Hviezda motoristických relácií Top Gear a The Grand Tour je známy ako najrýchlejší z trojice populárnych britských moderátorov. Počas uplynulého víkendu však dokázal, že ani on nevládne nad fyzikálnymi zákonmi…

Show The Grand Tour úspešne odštartovala prvou sériu a jej hlavní predstavitelia už poctivo pracujú na pokračovaní. Jeden zo známej trojice – Richard Hammond, mal však uplynulý víkend vážnu dopravnú nehodu.   Jeremy Clarkson i James May zdá sa tak aspoň na chvíľu budú nútení si od kamier odpočinúť.

Nehoda sa udiala vo švajčiarskom Hembergu na akcii „Hill Climb“, pričom Hammond sedel za volantom superšportového elektrického auta Rimac Concept One s výkonom vyše 1 000 koní a krútiacim momentom gigantických 1 600 Nm. Táto elektrická raketa na kolesách dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy a jej maximálna rýchlosť presahuje 350 km/h.

Počas nehody populárny Angličan utrpel fraktúru kolena, elektroauto v hodnote viac ako jedného milióna eur na mieste vyhorelo do tla.

Dôvodom nehody je strata kontroly nad vozidlom, pravdepodobne ako následok príliš vysokej nájazdovej rýchlosti do zákruty. Angličan skončil v nemocnici, kam ho dopravil vrtuľník záchrannej služby. Na Twitteri sa jeho kolega Jeremy Clarkson, známy svojim čiernym humorom, prejavil ako správny kamarát a kolegovi poprial skoré uzdravenie. Údajne sa jednalo o najväčšiu a najhoršiu nehodu, akú kedy videl.

https://twitter.com/thegrandtour/status/873576371179708419/photo/1

Samotný Hammond už krátko po nehode veselo vešal na Twitter svoje fotky na nemocničnom lôžku. Očividne sa mu darí dobre a nehoda nezanechala žiadne šrámy na jeho egu, alebo sebavedomí. Či bude moderátor nie malú škodu platiť zo svojho vrecka, zatiaľ nie je známe…

Video: