A je to oficiálne vonku: Daniel Craig zostáva Jamesom Bondom !

Dlho sa o tom len špekulovalo: bude Daniel Craig pokračovať vo svojej kariére ako najznámejší tajný agent na svete? Teraz sa 49-ročný herec po prvý krát oficiálne vyjadril. V „The Late Show“ mu moderátor Stephen Colbert položil jednoduchú otázku a dostal na ňu rovnako jednoduchú odpoveď.

„Daniel Craig, vrátiš sa ako James Bond?“, opýtal sa hostiteľ televíznej talkšou chytrého Angličana. Ten mu dal krátku, ale jednoznačnú odpoveď: „Áno!“. Tým je to oficiálne – to čo sa ešte nedávno zdalo byť nemožným: Daniel Craig štartuje do ďalšieho kola a stane sa hlavným predstaviteľom v 25. pokračovaní filmov o Jamesovi Bondovi.

Bude za tým tučná odmena?

Moderátorovi Stephenovi Colbertovi prezradil Daniel Craig aj to, že o svojom pokračovaní v „Bondovke“ vie už celé mesiace. Popri svojom odhalení tak musela holywoodska hviezda priznať aj to, že v minulosti vo viacerých interview nie vždy hovoril celú pravdu. Napríklad – v roku 2015 sa pre magazín Time Out vyjadril, že by si radšej podrezal žily, ako by hral v ďalšej časti úlohu agenta 007. Keď sa ho Colbert na toto vyjadrenie spýtal, Craig sa musel voľky-nevoľky priznať, že to bola vtedy „skutočne hlúpa odpoveď“. Svoje interview vtedy poskytol len dva dni po dotočení dielu s názvom „Spectre“, pričom bol ešte pod vplyvom vyčerpávajúceho nakrúcania.

Teraz však chce ešte raz stelesniť neohrozeného agenta – už po piaty krát – pričom ikonická rola bude tento krát údajne skutočne definitívne poslednou.

O zmenu svojho pôvodného rozhodnutia sa postarala nielen sľúbená tučná odmena, ale aj autori scenára Neal Purvis a Robert Wade. Táto dvojica sa už podpísala pod diely s názvami „Casino Royale“, „Quantum of Solace“, „Skyfall“ a napokon aj „Spectre“.

Film, ktorého dej ešte zatiaľ nie je známy, odštartuje v kinách 8. novembra 2019.