Karbónový unikát Lamborghini Aventador Superveloce

Skutočne unikátny kúsok, jediný svojho druhu na svete, pribudol do garáže istého bohatého Brita. Stalo sa ním Lamborghini Aventador Superveloce, vyrobené z ľahkého a drahého karbónu.

 Model nazvaný Mansory J.S.1 Edition patrí multimiliardárovi Jamesovi Stuntovi z Londýna, ktorý sa živí predajom umenia. Okrem lásky k umeleckým predmetom však jeho srdce patrí aj rýchlym a najmä drahým autám.

Vďaka použitiu karbónu sa celková hmotnosť talianskeho superšportu znížila o 50 kg. Čierne, široké, nízke a hranaté superauto však prešlo aj úpravou pohonnej jednotky. Zo sériových 750 vzišlo súčasných 830 koní, maximálny krútiaci moment narástol z 690 na 750 Nm. Výsledkom je najvyššia rýchlosť 355 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,7 sekundy.

Prominentný Londýnčan patrí medzi najlepších klientov nemeckej tuningovej firmy – model L.S.1 je už jeho 20-tym vozidlom s logom Mansory. Okrem Lamborghini u neho parkujú aj rôzne Bentley, Rolls Royce a Range Rovery. O cene sa majiteľ vyjadrovať nechcel – v dobrej spoločnosti sa totiž o peniazoch nehovorí…